Wybory na funkcję sołtysa Rudy Pniewnik

ZAWIADOMIENIE

Zawiadamiam ,że w dniu 25 kwietnia 2016 roku o godzinie 19:00 w I terminie lub o godzinie 19:15 w II terminie bez względu na frekwencję odbędą się wybory uzupełniające na funkcję sołtysa

sołectwa Ruda Pniewnik

Miejsce zebrania w lokalu byłego sołtysa Ruda Pniewnik 6.

Porządek zebrania:

1.Otwarcie zebrania.
2.Wybór przewodniczącego obrad.
3.Informacja o zasadach wyboru sołtysa.
4. Powołanie Komisji Skrutacyjnej.
5. Zgłaszanie kandydatów na sołtysa.
ó. Przeprowadzenie głosowania, ustalenie wyników.
7. Wolne wnioski.
8. Zamknięcie zebrania.

Zebranie zostanie przeprowadzone na mocy Uchwały Nr XIV/107/16 Rady Gminy Dobre z dnia 31 marca 2016 roku w sprawie zarządzenia wyborów uzupełniających na funkcje sołtysa w sołectwie Ruda Pniewnik oraz zgodnie ze Statutem Sołectwa .

Zapraszam wszystkich mieszkańców sołectwa.

Wyniki Wyborów Parlamentarnych 2015 w Gminie Dobre

W Wyborach Parlamentarnych przeprowadzonych w dniu 25 października 2015 roku wzięło udział 46,20% uprawnionych do głosowania mieszkańców naszej gminy.

PiS – 53,57%
PSL – 12,94%
PO – 12,06%
Kukiz – 7,47%
Lewica – 4,04%
Korwin – 3,71%
Nowoczesna – 3,01%
KW Razem – 2,60%

Tabela przedstawia listę kandydatów od największej liczby oddanych głosów w wyborach do Sejmu:

Imię i nazwisko Komitet Wyborczy Liczba oddanych głosów
Teresa Anna WARGOCKA KW Prawo i Sprawiedliwość 497
Daniel George MILEWSKI KW Prawo i Sprawiedliwość 259
Czesław MROCZEK KW Platforma Obywatelska RP 157
Krystyna PAWŁOWICZ KW Prawo i Sprawiedliwość 135
Marek Tadeusz ZAGÓRSKI KW Prawo i Sprawiedliwość 95
Marek Wacław SAWICKI Komitet Wyborczy PSL 88
Krzysztof Wawrzyniec BORKOWSKI Komitet Wyborczy PSL 54
Anna Maria SIARKOWSKA KWW „Kukiz’15” 51
Antoni Jan TARCZYŃSKI Komitet Wyborczy PSL 48
Adam SULEWSKI KWW „Kukiz’15” 48
Jolanta Emilia HIBNER KW Platforma Obywatelska RP 46
Hanna WOCIAL Komitet Wyborczy PSL 42
Paulina Krystyna PIECHNA-WIĘCKIEWICZ KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 35
Krzysztof Józef TCHÓRZEWSKI KW Prawo i Sprawiedliwość 29
Magdalena DANIEL KW Nowoczesna Ryszarda Petru 27
Paweł Stanisław WYRZYKOWSKI KW KORWiN 25
Marta Małgorzata NOWAK KW Razem 24
Elżbieta LANC KW Platforma Obywatelska RP 21
Anna KORWIN-MIKKE KW KORWiN 21
Marian PIŁKA KW Prawo i Sprawiedliwość 20
Marek GAŁĄZKA KW Prawo i Sprawiedliwość 20
Iwona KSIĘŻOPOLSKA Komitet Wyborczy PSL 19
Henryk KOWALCZYK KW Prawo i Sprawiedliwość 18
Arkadiusz CZARTORYSKI KW Prawo i Sprawiedliwość 17
Krzysztof FILIPEK KW Prawo i Sprawiedliwość 14
Krzysztof WINIARSKI KW Prawo i Sprawiedliwość 11
Artur Piotr KARPIŃSKI KW Razem 9
Kamil ŻEBROWSKI KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 9
Piotr LISIEWSKI KWW „Kukiz’15” 9
Adam Waldemar KOSESKI KW Platforma Obywatelska RP 8
Dorota Zofia OLKO KW Razem 8
Izabela REDUCH KW KORWiN 8
Piotr GŁOWACKI KWW „Kukiz’15” 8
Grażyna Monika POŁASKA KWW „Kukiz’15” 8
Katarzyna NOWICKA KW Nowoczesna Ryszarda Petru 8
Joanna Gabriela BARTNICKA KW Nowoczesna Ryszarda Petru 8
Grzegorz Adam WOŹNIAK KW Prawo i Sprawiedliwość 7
Mariusz KOZERA Komitet Wyborczy PSL 7
Urszula KAPUSTA KW Prawo i Sprawiedliwość 6
Joanna BALA KW Prawo i Sprawiedliwość 6
Agnieszka Barbara DUSIŃSKA Komitet Wyborczy PSL 6
Paweł JAKOWICKI KWW „Kukiz’15” 6
Dorota SKRZYPEK KW Prawo i Sprawiedliwość 5
Marta SOSNOWSKA KW Platforma Obywatelska RP 5
Jakub GĄGOL KW KORWiN 5
Jacek KRUPA KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 5
Zbigniew Jan JASZCZUK KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 5
Patrycja Maria CHMIEL KW Platforma Obywatelska RP 4
Piotr Paweł STEFANIUK KW KORWiN 4
Ryszard SMOLAREK Komitet Wyborczy PSL 4
Barbara Stefania DOMAŃSKA KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 4
Błażej MAKAREWICZ KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 4
Andrzej WÓJCIK KWW „Kukiz’15” 4
Paulina Agnieszka AMPULSKA KWW „Kukiz’15” 4
Zbigniew DĄBROWSKI KWW „Kukiz’15” 4
Włodzimierz TOMCZUK KW Nowoczesna Ryszarda Petru 4
Dariusz ANDRZEJEWSKI KW Prawo i Sprawiedliwość 3
Katarzyna KLIMIUK KW Prawo i Sprawiedliwość 3
Eliza DREWNOWSKA KW Prawo i Sprawiedliwość 3
Mariusz Piotr POPIELARZ KW Platforma Obywatelska RP 3
Jolanta JASTRZĘBOWSKA KW Platforma Obywatelska RP 3
Paweł ŚRODA KW Platforma Obywatelska RP 3
Monika Zofia GODLEWSKA KW Razem 3
Grzegorz HAJDUK KW Razem 3
Norbert Wojciech MIĘTUS KW Razem 3
Adrian JASZCZAK KW KORWiN 3
Tomasz ROMANYSZYN KW KORWiN 3
Mateusz Bronisław KOZŁOWSKI KW KORWiN 3
Maria CAŁKA Komitet Wyborczy PSL 3
Wacław Maksymilian KRUSZEWSKI KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 3
Katarzyna KARWACKA KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 3
Tadeusz Andrzej CZYŻEWICZ KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 3
Katarzyna SZYMANIUK KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 3
Barbara Anna BAGIŃSKA KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 3
Krzysztof Apolinary HYŻY KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 3
Rafał Bartłomiej FILIPOWICZ KWW „Kukiz’15” 3
Alfred Franciszek FILIPEK KWW „Kukiz’15” 3
Urszula Zofia ZAWISTOWSKA KWW „Kukiz’15” 3
Katarzyna TRZASKA KW Nowoczesna Ryszarda Petru 3
Tomasz SOKOŁOWSKI KW Nowoczesna Ryszarda Petru 3
Marek Jan PIWKO KW Nowoczesna Ryszarda Petru 3
Elżbieta WOŹNIAK-SIONEK KW Prawo i Sprawiedliwość 2
Janusz ŚWIDERSKI KW Platforma Obywatelska RP 2
Katarzyna MURAWSKA KW Razem 2
Łukasz BASTRZYK KW Razem 2
Paulina GRZESZCZUK KW KORWiN 2
Michał PIÓRO KW KORWiN 2
Stanisław Józef GÓRSKI KW KORWiN 2
Anna GÓRSKA Komitet Wyborczy PSL 2
Jolanta Maria ABRAMCZYK KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 2
Henryk Wawrzyniec BĄK KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 2
Maciej Paweł SZCZEŚNIK KWW „Kukiz’15” 2
Karol FIGAJ KWW „Kukiz’15” 2
Marcin ROMAŃSKI KW Nowoczesna Ryszarda Petru 2
Dorota JASTRZĘBSKA KW Nowoczesna Ryszarda Petru 2
Marcin SUTRYK KW Nowoczesna Ryszarda Petru 2
Robert BANASIUK KWW Ruch Społeczny RP 2
Olga SACZUK KWW Ruch Społeczny RP 2
Mateusz KRASNODĘBSKI KWW Grzegorza Brauna „Szczęść Boże!” 2
Zdzisław ŻOCHOWSKI KW Prawo i Sprawiedliwość 1
Zofia CZYŻ KW Prawo i Sprawiedliwość 1
Małgorzata Elżbieta BRODZIK KW Prawo i Sprawiedliwość 1
Anna Grażyna BRODACKA-BARTOSZUK KW Prawo i Sprawiedliwość 1
Marcin FIDURA KW Prawo i Sprawiedliwość 1
Stefan Marian GORA KW Platforma Obywatelska RP 1
Marcin Antoni KULICKI KW Platforma Obywatelska RP 1
Bogumiła Maria WUJEK KW Platforma Obywatelska RP 1
Beata KRASKA-ROMANOWSKA KW Platforma Obywatelska RP 1
Hanna Bożenna KELLEHER KW Platforma Obywatelska RP 1
Hanna SZYMBORSKA KW Platforma Obywatelska RP 1
Karol MINARCZUK KW Platforma Obywatelska RP 1
Sylwia Marta CZUBKOWSKA KW Platforma Obywatelska RP 1
Agata Iwona TOMASZEWSKA KW Razem 1
Paulina Maria ŁOPATNIUK KW Razem 1
Krystian Aleksander JAWORSKI KW KORWiN 1
Hanna SOCHARSKA KW KORWiN 1
Tadeusz NALEWAJK Komitet Wyborczy PSL 1
Rafał Józef KOWALCZYK Komitet Wyborczy PSL 1
Antoni BOMBIK Komitet Wyborczy PSL 1
Teresa OROWIECKA Komitet Wyborczy PSL 1
Anna Agnieszka WIECZOREK Komitet Wyborczy PSL 1
Jolanta Krystyna WAKULIŃSKA Komitet Wyborczy PSL 1
Beata ZYGMUNT KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 1
Paweł LIPOWSKI KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 1
Adam KOWALCZYK KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 1
Hubert PIWOWARCZYK KWW „Kukiz’15” 1
Michał CZAJKA KWW „Kukiz’15” 1
Milena Agata IWANOWSKA KWW „Kukiz’15” 1
Zofia Halina KOWALSKA KWW „Kukiz’15” 1
Urszula Anna ZIĘBA KWW „Kukiz’15” 1
Anna JAKIMOWICZ KWW „Kukiz’15” 1
Dariusz TOMALA KW Nowoczesna Ryszarda Petru 1
Waldemar KOSIOREK KW Nowoczesna Ryszarda Petru 1
Dariusz Mariusz DYMEK KW Nowoczesna Ryszarda Petru 1
Zenon Józef PAŚNICKI KWW JOW Bezpartyjni 1
Radosław GUGAŁA KWW JOW Bezpartyjni 1
Ewelina BROJEK KWW JOW Bezpartyjni 1
Wiesław Jan RYPINA KWW Ruch Społeczny RP 1
Edyta Danuta BRYZEK-MUSZYŃSKA KWW Ruch Społeczny RP 1
Marlena PUZIA KWW Grzegorza Brauna „Szczęść Boże!” 1
Marek Waldemar RESZKA KWW Grzegorza Brauna „Szczęść Boże!” 1
Witold SKŁADANOWSKI KW Platforma Obywatelska RP 0
Norbert Tomasz WILBIK KW Platforma Obywatelska RP 0
Beata WARYŃSKA-MAJEROWICZ KW Platforma Obywatelska RP 0
Andrzej DANILUK KW Platforma Obywatelska RP 0
Michał Aleksander SKRZYNIARZ KW Razem 0
Małgorzata Barbara GLATZ KW Razem 0
Krzysztof BRODOWICZ KW Razem 0
Wojciech KUŚMIEREK KW Razem 0
Jakub Andrzej ŻMUDZIŃSKI KW KORWiN 0
Bogumiła LIPIŃSKA KW KORWiN 0
Aneta Anna SALAMON KW KORWiN 0
Łukasz ZDUNEK KW KORWiN 0
Ewa ROSŁAN KW KORWiN 0
Wanda Maria ŁUGOWSKA KW KORWiN 0
Piotr SOBIESZUK KW KORWiN 0
Maciej CZAPLICKI KW KORWiN 0
Ewa KĄDZIELA KW KORWiN 0
Sławomir JANOWSKI KW KORWiN 0
Roman Ryszard SKŁADANOWSKI KW KORWiN 0
Mirosław Jan AUGUSTYNIAK Komitet Wyborczy PSL 0
Stanisław JASTRZĘBSKI Komitet Wyborczy PSL 0
Krzysztof Konstanty BAŁDYGA Komitet Wyborczy PSL 0
Andrzej SUCHENEK Komitet Wyborczy PSL 0
Dorota Agata BOJDO Komitet Wyborczy PSL 0
Marek Aleksander BŁASZCZAK Komitet Wyborczy PSL 0
Dorota CZYŻ Komitet Wyborczy PSL 0
Magdalena KURAK Komitet Wyborczy PSL 0
Piotr Mirosław PODOLECKI KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 0
Małgorzata SIKORSKA KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 0
Izabela Aldona TRZPIL KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 0
Robert IDYCKI KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 0
Jacek DOMARECKI KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 0
Sebastian Adrian TYSZCZUK KWW „Kukiz’15” 0
Jacek GAJOWNIK KWW „Kukiz’15” 0
Arkadiusz Stanisław DAROCHA KW Nowoczesna Ryszarda Petru 0
Jacek PODBIELSKI KW Nowoczesna Ryszarda Petru 0
Stanisława KILIŃSKA-VÖGELE KW Nowoczesna Ryszarda Petru 0
Konrad Henryk MARKOWSKI KW Nowoczesna Ryszarda Petru 0
Magdalena Emilia BRYK-DUDA KW Nowoczesna Ryszarda Petru 0
Sylwia MICHALEC KWW JOW Bezpartyjni 0
Eugeniusz HUTKOWSKI KWW JOW Bezpartyjni 0
Piotr WAROWNY KWW JOW Bezpartyjni 0
Marta BOROWA KWW JOW Bezpartyjni 0
Ewelina Anna PYTLAK KWW JOW Bezpartyjni 0
Sabina Marianna LIPIŃSKA KWW JOW Bezpartyjni 0
Bogdan KĄKOL KWW JOW Bezpartyjni 0
Hanna ŁUKA KOSEL KWW JOW Bezpartyjni 0
Adrian Sebastian SZUROWSKI KWW JOW Bezpartyjni 0
Adrian DELUGA KWW JOW Bezpartyjni 0
Grzegorz MONTEWKA KWW JOW Bezpartyjni 0
Małgorzata SZYMCZYK KWW JOW Bezpartyjni 0
Halina Irena POTKAJ KWW JOW Bezpartyjni 0
Sławomir CYRYCH KWW JOW Bezpartyjni 0
Grzegorz Emil WRZOSEK KWW JOW Bezpartyjni 0
Marta Magdalena KOZIRÓG KWW Ruch Społeczny RP 0
Stanisław WICENCIAK KWW Ruch Społeczny RP 0
Kazimierz MIĄSEK KWW Ruch Społeczny RP 0
Paweł Michał OŻAROWSKI KWW Ruch Społeczny RP 0
Krzysztof MIKULISZYN KWW Ruch Społeczny RP 0
Iwona Katarzyna WYSOCKA KWW Ruch Społeczny RP 0
Ernest Andrzej WALASEK KWW Ruch Społeczny RP 0
Julianna KORNELUK KWW Ruch Społeczny RP 0
Wioletta FALKOWSKA-GRZYMAŁA KWW Ruch Społeczny RP 0
Iwona Izabela KANIEWSKA KWW Ruch Społeczny RP 0
Jacek Andrzej GRYGLAS KWW Ruch Społeczny RP 0
Monika Małgorzata KANIA KWW Ruch Społeczny RP 0
Krzysztof Daniel GOŁAWSKI KWW Grzegorza Brauna „Szczęść Boże!” 0
Dariusz KRUSZKA KWW Grzegorza Brauna „Szczęść Boże!” 0
Mateusz PAUDYNA KWW Grzegorza Brauna „Szczęść Boże!” 0
Alina SŁOWIŃSKA KWW Grzegorza Brauna „Szczęść Boże!” 0
Mariusz Waldemar SOCZEWKA KWW Grzegorza Brauna „Szczęść Boże!” 0
Marcin STEFANIUK KWW Grzegorza Brauna „Szczęść Boże!” 0
Angelika RĘBISZEWSKA KWW Grzegorza Brauna „Szczęść Boże!” 0
Aleksandra SOSZYŃSKA KWW Grzegorza Brauna „Szczęść Boże!” 0
Cezary GUL KWW Grzegorza Brauna „Szczęść Boże!” 0
Barbara Katarzyna WÓJCIK KWW Grzegorza Brauna „Szczęść Boże!” 0
Ewa Zdzisława DRZEWICZAK KWW Grzegorza Brauna „Szczęść Boże!” 0
Krzysztof Grzegorz FRĄCKOWIAK KWW Grzegorza Brauna „Szczęść Boże!” 0

Tabela przedstawia listę kandydatów od największej liczby oddanych głosów w wyborach do Senatu:

Imię i nazwisko Liczba oddanych głosów
Maria Zofia KOC 1235
Marek CHCIAŁOWSKI 312
Tadeusz Edward ROSS 297
Maciej Tadeusz PRANDOTA 171
Sławomir IZDEBSKI 137

Informacja Wójta Gminy Dobre w sprawie wyborów do Sejm i Senatu

INFORMACJA
WÓJTA GMINY DOBRE

W związku z wyborami do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonymi na dzień 25 października 2015 roku, informuję , że miejscami właściwymi do umieszczania plakatów i banerów kandydatów na posłów i senatorów są słupy ogłoszeniowe w miejscowości Dobre oraz tablice ogłoszeń w sołectwach gminy.

/Podstawa prawna art.110 ustawy z dnia 5 stycznia 2011r – Kodeks wyborczy /Dz.U.Nr 21 poz.112 z późn.zm./.

Wójt
/-/ Tadeusz Gałązka

Zarządzenie w sprawie zmiany składu komisji

ZARZĄDZENIE Nr 49/15

Wójta Gminy Dobre

z dnia 9 października 2015 roku

w sprawie: zmiany Zarządzenia Nr 48/15 Wójta Gminy Dobre z dnia 5 października 2015 roku w sprawie powołania Obwodowych Komisji Wyborczych w gminie Dobre do przeprowadzenia głosowania w wyborach do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych na dzień 25 października 2015 roku.

Na podstawie art.182 § 1 pkt.1,§2 pkt.1 , § 2a , § 6 oraz art.184 § 1 pkt.1 i § 4 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 roku – Kodeks wyborczy /Dz.U.z2011r Nr 21 poz. 112 z późn.zm./, postanawiam :

§ 1.

Odwołać Panią Agnieszkę Goźlińską zam.Rudno ze składu Obwodowej Komisji

Wyborczej Nr 3 w Dobrem.

§ 2.

Powołać Pana Marka Szczurowskiego zam.Dobre w skład Obwodowej Komisji Wyborczej Nr 3 w Dobrem.

§ 3.

Odpowiedzialnym za realizację Zarządzenia czynię Pełnomocnika Wyborczego

gminy Dobre – Pana Piotra Chmielewskiego.

§ 4.

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podjęcia.

Wójt

/-/Tadeusz Gałązka

Obwieszczenie ws. ukonstytuowania Obwodowych Komisji Wyborczych w gminie Dobre

OBWIESZCZENIE

Wójta Gminy Dobre

z dnia 9 października 2015 roku

w sprawie ukonstytuowania Obwodowych Komisji Wyborczych w gminie Dobre powołanych do przeprowadzenia wyborów do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych na dzień 25 października 2015 roku.

OBWODOWA KOMISJA WYBORCZA Nr 1 w DOBREM :

Lp.

Imię i nazwisko

/podmiot zgłaszający/

Miejsce zamieszkania

Funkcja w komisji

1.

Marzena Lidia Szczurowska

/KW Platforma Obywatelska

Rzeczypospolitej Polskiej/

Dobre

Przewodniczący

2.

Katarzyna Bąkowska

/Wójt Gminy/

Poręby Nowe

Zastępca Przewodn.

3.

Zdzisław Pytkowski

/KWW Ruch Społeczny

Rzczypospolitej Polskiej /

Głęboczyca

Członek

4.

Edyta Kaczorowska

/KWW ,,Kukiz ’15″/

Dobre

Członek

5.

Sylwia Gadomska

/KW KORWiN/

Wólka Kokosia

Członek

6.

Jolanta Pawińska

/KW Prawo i Sprawiedliwość/

Rąbierz Kolonia

Członek

7.

Krzysztof Makowski

/KWW Grzegorza Brauna

,,Szczęść Boże!”/

Dobre

Członek

8.

Agnieszka Jaglińska

/KW Polskie Stronnictwo

Ludowe/

Mlęcin

Członek

OBWODOWA KOMISJA WYBORCZA Nr 2 w DOBREM :

Lp.

Imię i nazwisko

/podmiot zgłaszający/

Miejsce zamieszkania

Funkcja w komisji

1.

Emilia Gałązka

/KW Platforma Obywatelska

Rzeczypospolitej Polskiej/

Poręby Nowe

Przewodniczący

2.

Małgorzata Borucka

/KWW ,,Kukiz ‚ 15″/

Dobre

Zastępca Przewodn.

3.

Kamil Wichrowski

/KWW Ruch Społeczny Rzeczypospolitej Polskiej/

Dobre

Członek

4.

Ewa Klukowska

/Wójt Gminy/

Dobre

Członek

5.

Wiesława Gadomska

/KW KORWiN/

Wólka Kokosia

Członek

6.

Radosław Gąsiorek

/KW Prawo i Sprawiedliwość/

Dobre

Członek

7.

Małgorzata Anna Milewska

/KWW Grzegorza Brauna

,,Szczęść Boże!”/

Dobre

Członek

8.

Ewelina Napiórkowska

/KW Polskie Stronnictwo Ludowe/

Mlęcin

Członek

OBWODOWA KOMISJA WYBORCZA Nr 3 w DOBREM :

Lp.

Imię i nazwisko

/podmiot zgłaszający/

Miejsce zamieszkania

Funkcja w komisji

1.

Agnieszka Chrościcka

/KW KORWiN/

Czarnogłów

Przewodniczący

2.

Tomasz Jan Milewski

/KWW Grzegorza Brauna

,,Szczęść Boże!”/

Dobre

Zastępca Przewodn.

3.

Beata Maria Pytkowska

/KWW Ruch Społeczny Rzeczypospolitej Polskiej/

Głeboczyca

Członek

4.

Agnieszka Roguska

/Wójt Gminy/

Połazie Świętochowskie

Członek

5.

Karolina Kowalczyk

/KWW ,,Kukiz’15″/

Antonina

Członek

6.

Witold Bodecki

/KW Prawo i Sprawiedliwość/

Dobre

Członek

7.

Marek Szczurowski

/KW Platforma Obywatelska

Rzeczypospolitej Polskiej/

Dobre

Członek

8.

Grażyna Barbara Zych

/KW Polskie Stronnictwo Ludowe/

Dobre

Członek

OBWODOWA KOMISJA WYBORCZA Nr 4 w DROPIU

Lp.

Imię i nazwisko

/podmiot zgłaszający/

Miejsce zamieszkania

Funkcja w komisji

1.

Marcin Sitnicki

/Wójt Gminy/

Radoszyna

Przewodniczący

2.

Dariusz Maciej Ratyński

/KW Prawo i Sprawiedliwość/

Czarnocin

Zastępca Przewodn.

3.

Agnieszka Bogumiła Błażejczyk

/KWW Ruch Społeczny Rzeczypospolitej Polskiej/

Rudno

Członek

4.

Joanna Niewiatowska

/KW KORWiN/

Wólka Czarnogłowska

Członek

5.

Rafał Karol Rosa

/KWW ,,Kukiz’15″/

Dobre

Członek

6.

Dariusz Kaim

/KWW Grzegorza Brauna

Szczęść Boże!”//

Dobre

Członek

7.

Krzysztof Paweł Laskowski

/KW Platforma Obywatelska

Rzeczypospolitej Polskiej/

Dobre

Członek

8.

Piotr Majnert

/KW Polskie Stronnictwo Ludowe/

Wólka Kokosia

Członek

OBWODOWA KOMISJA WYBORCZA Nr 5 w RUDZIENKU

Lp.

Imię i nazwisko

/podmiot zgłaszający/

Miejsce zamieszkania

Funkcja w komisji

1.

Aneta Czapska

/KW Platforma Obywatelska

Rzeczypospolitej Polskiej/

Dobre

Przewodniczący

2.

Elżbieta Hanna Czapska

/KW KORWiN/

Dobre

Zastępca Przewodn.

3.

Krzysztof Zych

/KWW Ruch Społeczny Rzeczypospolitej Polskiej/

Dobre

Członek

4.

Agnieszka Gadomska

/Wójt Gminy/

Dobre

Członek

5.

Aneta Ulejczyk

/KWW ,,Kukiz’15″/

Dobre

Członek

6.

Józef Jerzy Wilk

/KW Prawo i Sprawiedliwość/

Osęczyzna

Członek

7.

Jan Dzienis

/KWW Grzegorza Brauna

,,Szczęść Boże! „/

Dobre

Członek

8.

Bartosz Ryżko

/KW Polskie Stronnictwo Ludowe/

Mlęcin

Członek

Wójt

/- / Tadeusz Gałązka

Obwieszczenie ws. sporządzenia spisu wyborców w wersji elektronicznej

Obwieszczenie Wójta Gminy DOBRE z dnia 05 października 2015 roku

Na podstawie art. 36 § 3 ustawy z dnia 05 stycznia 2011 roku – Kodeks Wyborczy (Dz.U. Nr 21 poz. 112 z późn. zm.), informuję że w związku z wyborami do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonymi na dzień 25 października 2015 r. został sporządzony spis wyborców w wersji elektronicznej.

Spis ten będzie udostępniony wyborcom w pokoju nr 13 Urzędu Gminy Dobre do dnia 16 października 2015 r. w godzinach pracy Urzędu.
Udostępnienie spisu następuje na pisemny wniosek zainteresowanego.

Wyborcy przebywający czasowo na obszarze gminy mogą być dopisani do spisu wyborców na swój pisemny wniosek wniesiony do Urzędu Gminy Dobre najpóźniej do dnia 20 października 2015 r. tj. 5 dni przed terminem wyborów, (pokój nr 13),

Jednocześnie informuję, że każdy wyborca może pisemnie zgłosić w Urzędzie Gminy Dobre pok. 20 swój zamiar głosowania korespondencyjnego, zgłoszenia można dokonać do dnia 10 października 2015 r.

Do dnia 16 października 2015 roku przyjmowane będą wnioski o sporządzenie aktu pełnomocnictwa do głosowania
Zaświadczenia uprawniające do głosowania poza miejscem zameldowania wydawane będą w Urzędzie Gmin Dobre pokój nr 13 do dnia 23 października 2015 r.( piątek) do godz. 14:00.

Załączniki do pobrania

Informacja o spisie wyborców

Wniosek o wpisanie do spisu

Informacja o numerach i granicach obwodów głosowania , siedzibach obwodowych komisji wyborczych

OBWIESZCZENIE WÓJTA GMINY DOBRE
z dnia 22 września 2015 roku

Na podstawie art.16 § 1 i § 2 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 roku – Kodeks wyborczy/ Dz.U.Nr 21 poz.112 z późn.zm./, podaję do wiadomości informację o numerach i granicach obwodów głosowania , siedzibach obwodowych komisji , w tym o siedzibach obwodowych komisji właściwych dla głosowania korespondencyjnego i lokali przystosowanych dla potrzeb niepełnosprawnych w Gminie Dobre do udziału w wyborach do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych na dzień 25 października 2015 roku.

Numer obwodu

Granice obwodu

Siedziba Obwodowej Komisji Wyborczej

1

Sołectwo Dobre I z ulicami:/Szkolna, Jana Kilińskiego od nr 1 do nr 5, Wincentego Witosa, Rynek,Tadeusza Kościuszki, Gen. Jana Skrzyneckiego, Polna, Głowackiego, Gen. Władysława Sikorskiego, Zdrojówki, Lawendowa /.
Sołectwo Dobre III z ulicami: Jana Dobrzynieckiego, Jana Kilińskiego od nr 6 do końca ulicy, Prosta, Sportowa, Armii Krajowej, Słoneczna/. Poręby Nowe, Poręby Stare .

Gimnazjum im. Henryka Sienkiewicza w Dobrem

2

Sołectwo Dobre III z ulicami:/Henryka Sienkiewicza, Kopernika, Stanisława Moniuszki, Władysława Reymonta, Adama Mickiewicza, Krótka, Lazurowa/ ,Sołectwo Dobre II z ulicami:/Józefa Poniatowskiego, Konstantego Laszczki, Przemysłowa, Targowa/, Czarnogłów, Duchów, Pokrzywnik, Wólka Czarnogłowska.

Gimnazjum im. Henryka Sienkiewicza w Dobrem

3

Kąty Borucza,Wólka Kokosia,Brzozowica, Rynia,Głęboczyca,Antonina,Kobylanka,Rąbierz Kolonia ,Rudno, Walentów

Gimnazjum im. Henryka Sienkiewicza w Dobrem

4

Makówiec Mały, Makówiec Duży, Marcelin, Nowa Wieś, Sąchocin, Sołki, Świdrów, Czarnocin, Drop, Jaczewek, Joanin, Modecin, Radoszyna, Ruda Pniewnik, Wólka Kobylańska

Szkoła Podstawowa w Dropiu

5

Rudzienko, Grabniak, Adamów, Mlęcin, Gęsianka, Osęczyzna, Rakówiec, Wólka Mlęcka

Remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Rudzienku

Lokale obwodowych komisji wyborczych w dniu 25 października 2015 roku czynne będą od godz.7.00 do godz.21.00. Lokalem wyznaczonym dla potrzeb niepełnosprawnych jest Obwodowa Komisja Wyborcza Nr 4 w Dropiu i Obwodowa Komisja Wyborcza Nr 5 w Rudzienku.

Właściwymi dla głosowania korespondencyjnego są wszystkie obwodowe komisje wyborcze w gminie Dobre.

Wójt

/-/ Tadeusz Gałązka

Skład Obwodowych Komisji Wyborczych ds. Referendum w Gminie Dobre

INFORMACJA

WÓJTA GMINY DOBRE

z dnia 21 sierpnia 2015 roku

w sprawie ukonstytuowania się w gminie Dobre Obwodowych Komisji do

spraw Referendum Ogólnopolskiego zarządzonego na dzień

6 września 2015 roku.

OBWODOWA KOMISJA ds REFERENDUM Nr 1 w DOBREM:

Lp.

Imię i nazwisko, podmiot zgłaszający

Miejsce zamieszkania

Funkcja w komisji

1.

Emilia Gałązka

Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej

Poręby Nowe

Przewodniczący

2.

Hanna Wadas

Stowarzyszenie Wspólnota

Mlęcin

Z-ca Przewodn.

3.

Natalia Piotrowska

Fundacja Wolność i Nadzieja

Walentów

Członek komisji

4.

Sylwia Gadomska

Stowarzyszenie Instytutu Wolności Obywatelskiej i Gospodarczej

Wólka Kokosia

Członek komisji

5.

Grażyna Barbara Zych

Prawo i Sprawiedliwość

Dobre

Członek komisji

6.

Karolina Kowalczyk

Fundacja Reduta Dobrego Imienia-Polska Przeciw Zniesławieniom

Antonina

Członek komisji

7.

Agnieszka Goźlińska

Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów

Rudno

Członek komisji

8.

Alicja Boguszewska

Stowarzyszenie Solidarni 2010

Dobre

Członek komisji

9.

Katarzyna Bąkowska

Wójt Gminy

Poręby Nowe

Członek komisji

OBWODOWA KOMISJA ds REFERENDUM Nr 2 w DOBREM:

Lp.

Imię i nazwisko, podmiot zgłaszający

Miejsce zamieszkania

Funkcja w komisji

1.

Krzysztof Kozłowski

Stowarzyszenie Instytut Wolności Obywatelskiej i Gospodarczej

Dobre

Przewodniczący

2.

Marek Szczurowski

Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej

Dobre

Z-ca Przewodn.

3.

Anna Maria Mrozińska

Fundacja Wolność i Nadzieja

Dobre

Członek komisji

4.

Ewa Anna Klukiewicz

Stowarzyszenie Wspólnota

Rynia

Członek komisji

5.

Halina Krystyna Wilk

Prawo i Sprawiedliwość

Osęczyzna

Członek komisji

6.

Beata Maria Pytkowska

Fundacja Reduta Dobrego Imienia-Polska Liga Przeciw Zniesławieniom

Głęboczyca

Członek komisji

7.

Grażyna Dorota Laskowska

Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów

Dobre

Członek komisji

8.

Monika Sitnicka

Stowarzyszenie Solidarni 2010

Radoszyna

Członek komisji

9.

Renata Miąskiewicz

Wójt Gminy

Grabniak

Członek komisji

OBWODOWA KOMISJA ds REFERENDUM Nr 3 w DOBREM:

Lp.

Imię i nazwisko, podmiot zgłaszający

Miejsce zamieszkania

Funkcja w komisji

1.

Agnieszka Chrościcka

Stowarzyszenie Instytut Wolności Obywatelskiej i Gospodarczej

Czarnogłów

Przewodniczący

2.

Marzena Lidia Szczurowska

Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów

Dobre

Z-ca Przewodn.

3.

Wiesława Gadomska

Fundacja Wolność i Nadzieja

Wólka Kokosia

Członek komisji

4.

Jolanta Pawińska

Stowarzyszenie Wspólnota

Rąbierz Kolonia

Członek komisji

5.

Witold Bodecki

Prawo i Sprawiedliwość

Dobre

Członek komisji

6.

Zdzisław Pytkowski

Fundacja Reduta Dobrego Imienia-Polska Liga Przeciw Zniesławieniom

Głęboczyca

Członek komisji

7.

Adam Laskowski

Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej

Dobre

Członek komisji

8.

Malgorzata Borucka

Stowarzyszenie Solidarni 2010

Dobre

Członek komisji

9.

Ewa Klukowska

Wójt Gminy

Dobre

Członek komisji

OBWODOWA KOMISJA ds REFERENDUM Nr 4 w DROPIU :

Lp.

Imię i nazwisko, podmiot zgłaszający

Miejsce zamieszkania

Funkcja w komisji

1.

Marcin Sitnicki

Wójt Gminy

Radoszyna

Przewodniczący

2.

Dariusz Maciej Ratyński

Prawo i Sprawiedliwość

Czarnocin

Z-ca Przewodn.

3.

Magdalena Piotrowska

Fundacja Wolność i Nadzieja

Czarnocin

Członek komisji

4.

Sławomir Wierzba

Stowarzyszenie Wspólnota

Jaczewek

Członek komisji

5.

Stanisława Struś

Stowarzyszenie Mazowiecka

Wspólnota Samorządowa

Sołki

Członek komisji

6.

Agnieszka Roguska

Fundacja Reduta Dobrego Imienia-Polska Liga Przeciw Zniesławieniom

Modecin

Członek komisji

7.

Zdzisława Barbara Michalska

Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów

Dobre

Członek komisji

8.

Agnieszka Orzechowska

Stowarzyszenie Solidarni 2010

Sołki

Członek komisji

9.

Joanna Niewiatowska

Stowarzyszenie Instytut Wolności Obywatelskiej i Gospodarczej

Wólka Czarnogłowska

Członek komisji

OBWODOWA KOMISJA ds REFERENDUM Nr 5 w RUDZIENKU :

Lp.

Imię i nazwisko, podmiot zgłaszający

Miejsce zamieszkania

Funkcja w komisji

1.

Aneta Czapska

Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów

Dobre

Przewodniczący

2.

Elżbieta Hanna Czapska

Fundacja Wolność i Nadzieja

Dobre

Z-ca Przewodn.

3.

Agnieszka Gadomska

Wójt Gminy

Dobre

Członek komisji

4.

Wioleta Czyżewska

Stowarzyszenie Wspólnota

Mlęcin

Członek komisji

5.

Józef Jerzy Wilk

Prawo i Sprawiedliwość

Osęczyzna

Członek komisji

6.

Kamil Wichrowski

Fundacja Reduta Dobrego Imienia-Polska Liga Przeciw Zniesławieniom

Dobre

Członek komisji

7.

Barbara Elżbieta Pleszczyńska -Sobiepanek

Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej

Głęboczyca

Członek komisji

8.

Krzysztof Zych

Stowarzyszenie Solidarni 2010

Dobre

Członek komisji

9.

Tomasz Stanisław Sadoch

Stowarzyszenie Instytut Wolności Obywatelskiej i Gospodarczej

Mlęcin

Członek komisji

Informacja o spisie wyborców

INFORMACJA
Wójta Gminy DOBRE z dnia 17 sierpnia 2015 roku
Na podstawie art. 36 § 3 ustawy z dnia 05 stycznia 2011 roku – Kodeks Wyborczy (Dz.U. Nr 21 poz. 112 z późn. zm.), informuję że w związku z referendum ogólnokrajowym zarządzonym na dzień 06 września 2015 r. został sporządzony spis wyborców w wersji elektronicznej. Spis ten będzie udostępniony wyborcom w pokoju nr 13 Urzędu Gminy Dobre w dniach 17 sierpnia – 29 sierpnia 2015 r. w godzinach pracy Urzędu.

Udostępnienie spisu następuje na pisemny wniosek zainteresowanego.

Wyborcy przebywający czasowo na obszarze gminy mogą być dopisani do spisu wyborców na swój pisemny wniosek wniesiony do Urzędu Gminy Dobre najpóźniej do dnia 01 września 2015 r. tj. 5 dni przed terminem wyborów, (pokój nr 13),

Jednocześnie informuję, że każdy wyborca może pisemnie zgłosić w Urzędzie Gminy Dobre pok. 20 swój zamiar głosowania korespondencyjnego, zgłoszenia można dokonać do dnia 22 sierpnia 2015 r.
Do dnia 28 sierpnia 2015 roku przyjmowane będą wnioski o sporządzenie aktu pełnomocnictwa do głosowania
Zaświadczenia uprawniające do głosowania poza miejscem zameldowania wydawane będą w Urzędzie Gminy Dobre pokój nr 13 do dnia 04 września 2015 r.( piątek) do godz. 14:00.

Obwieszczenie o numerach, granicach obwodów głosowania i siedzibach obwodowych komisji ds. referendum

OBWIESZCZENIE WÓJTA GMINY DOBRE
z dnia 7 lipca 2015 roku

Na podstawie art.6 ust.5 i art.92 ustawy z dnia 14 marca 2013r o referendum ogólnokrajowym/Dz.U. z 2003r, Nr 57, poz.507z późn.zm/ oraz art.16 §1 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy/Dz.U.Nr 21, poz.112 z późn.zm./ , poniżej podaję informację :

o numerach i granicach obwodów głosowania , siedzibach obwodowych komisji ds referendum , w tym o siedzibach obwodowych komisji do spraw referendum właściwych dla głosowania korespondencyjnego i lokali przystosowanych dla potrzeb niepełnosprawnych w Gminie Dobre do udziału w referendum zarządzonym na dzień 6 września 2015 roku.

Numer obwodu

Granice obwodu

Siedziba Obwodowej Komisji do spraw referendum

1

Sołectwo Dobre I z ulicami: Szkolna, Jana Kilińskiego od nr 1 do nr 5, Wincentego Witosa, Rynek, Tadeusza Kościuszki, Gen.Jana Skrzyneckiego, Polna, Głowackiego, Gen. Władysława Sikorskiego, Zdrojówki, Lawendowa.

Sołectwo Dobre III z ulicami:Jana Dobrzynieckiego, Jana Kilińskiego od nr 6 do końca ulicy Prosta, Sportowa, Armii Krajowej, Słoneczna, Lazurowa, Krótka

Poręby Nowe, Poręby Stare

Gimnazjum im. Henryka Sienkiewicza w Dobrem

2

Sołectwo Dobre III z ulicami: Henryka Sienkiewicza, Kopernika, Stanisława Moniuszki, Władysława Reymonta, Adama Mickiewicza, Krótka, Lazurowa

Sołectwo Dobre II z ulicami: Józefa Poniatowskiego, Konstantego Laszczki, Przemysłowa, Targowa, Czarnogłów, Duchów, Pokrzywnik, Wólka Czarnogłowska

Gimnazjum im. Henryka Sienkiewicza w Dobrem

3

Kąty Borucza, Wólka Kokosia, Brzozowica, Rynia, Głęboczyca, Antonina, Kobylanka, Rąbierz Kolonia, Rudno, Walentów

Gimnazjum im. Henryka Sienkiewicza w Dobrem

4

Makówiec Mały, Makówiec Duży, Marcelin, Nowa Wieś, Sąchocin, Sołki, Świdrów, Czarnocin, Drop, Jaczewek, Joanin, Modecin, Radoszyna, Ruda Pniewnik, Wólka Kobylańska

Szkoła Podstawowa w Dropiu

5

Rudzienko, Grabniak, Adamów, Mlęcin, Gęsianka, Osęczyzna, Rakówiec, Wólka Mlęcka

Remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Rudzienku

Lokale obwodowych komisji ds referendum w dniu 6 września 2015 roku czynne będą od godz. 6:00 do godz. 22:00.

Lokalem wyznaczonym dla potrzeb niepełnosprawnych jest Obwodowa Komisja ds referendum Nr 4 w Dropiu i Obwodowa Komisja ds referendum Nr 5 w Rudzienku.

Właściwymi dla głosowania korespondencyjnego są wszystkie obwodowe komisje do spraw referendum w gminie Dobre.

Wójt
Tadeusz Gałązka

Informacja dotycząca wyboru ławników na kadencję 2016-2019

W związku z upływem w dniu 31 grudnia 2015 roku czteroletniej kadencji ławników orzekających w sprawach rozpoznawanych w Sądzie Rejonowym w Mińsku Mazowieckim i w Sądzie Okręgowym w Siedlcach, Prezes Sądu Okręgowego w Siedlcach zwrócił się do Rady Gminy Dobre z prośbą o dokonanie naboru kandydatów na ławników :
– do Sądu Okręgowego w Siedlcach- jednego ławnika ,
– do Sądu Rejonowego w Mińsku Mazowieckim- jednego ławnika .

Ustawa prawo o ustroju sądów powszechnych stanowi, że ławnikiem może być wybrany ten, kto:
1/posiada obywatelstwo polskie i korzysta z pełni praw cywilnych i obywatelskich;
2/jest nieskazitelnego charakteru;
3/ukończył 30 lat;
4/jest zatrudniony, prowadzi działalność gospodarczą lub mieszka w miejscu kandydowania co najmniej od roku;
5/nie przekroczył 70 lat;
6/jest zdolny , ze względu na stan zdrowia, do pełnienia obowiązków ławnika;
7/posiada co najmniej wykształcenie średnie.

Do orzekania w sprawach z zakresu prawa pracy ławnikiem powinna być wybrana osoba wykazująca szczególną znajomość spraw pracowniczych.
Ławnikami nie mogą być :
1/osoby zatrudnione w sądach powszechnych i innych sadach oraz w prokuraturze;
2/osoby wchodzące w skład organów ,od których orzeczenia można żądać skierowania sprawy na drogę postępowania sądowego;
3/funkcjonariusze Policji oraz inne osoby zajmujące stanowiska związane ze ściganiem przestępstw i wykroczeń;
4/adwokaci i aplikanci adwokaccy;
5/radcy prawni i adwokaci radcowscy;
6/duchowni;
7/żołnierze w czynnej służbie wojskowej;
8/funkcjonariusze Służby Więziennej;
9/radni gminy,powiatu,województwa.

Ponadto nie można być ławnikiem jednocześnie w więcej niż jednym sądzie.
Kandydatów na ławników zgłaszają radom gmin:prezesi właściwych sądów, stowarzyszenia,inne organizacje społeczne i zawodowe,zarejestrowane na podstawie przepisów prawa z wyłączeniem partii politycznych oraz co najmniej pięćdziesięciu obywateli mających czynne prawo wyborcze zamieszkujących stale na danym terenie.

Termin zgłaszania kandydatów na ławników upływa 30 czerwca 2015 r. o godz.16.00.

Zgłoszenia kandydatów, które wpłynęły po upływie tego terminu, a także zgłoszenia, które nie spełniają wymagań formalnych, pozostawia się bez dalszego biegu.

Przywrócenie terminu zgłoszenia kandydatów jest niedopuszczalne. Zgłaszanie kandydatów na ławników dokonuje się na karcie zgłoszenia, do której kandydat ma obowiązek dołączyć dokumenty, które powinny być opatrzone datą nie wcześniejszą niż 30 dni przed dniem zgłoszenia.

1/informację z Krajowego Rejestru Karnego dotyczącą zgłaszanej osoby;
2/oświadczenie kandydata , że nie jest prowadzone przeciwko niemu postępowanie o przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub przestępstwo skarbowe;
3/oświadczenie kandydata , że nie jest lub nie był pozbawiony władzy rodzicielskiej, a także , że władza rodzicielska nie została mu ograniczona ani zawieszona;
4/zaświadczenie lekarskie o stanie zdrowia,wystawione przez lekarza, o którym mowa w art.55 ust.2 ustawy z dnia 27 sierpnia 2004r o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych/Dz.U.z 2008r Nr 164 poz.1027, z późn.zm./, stwierdzające brak przeciwwskazań do wykonywania funkcji ławnika;
5/dwa zdjęcia z wymogami stosowanymi przy składaniu wniosku o wydanie dowodu osobistego /wg nowych obowiązujących w tym zakresie przepisów/

Koszty opłat związanych z dołączeniem właściwych zaświadczeń ponosi kandydat na ławnika.

Do zgłoszenia kandydata na ławnika dokonanego na karcie zgłosznie przez stowarzyszenie , inną organizację społeczną lub zawodową, zarejestrowaną na podstawie przepisów prawa, dołącza się również aktualny odpis z Krajowego Rejestru Sadowego albo odpis lub zaświadczenie potwierdzające wpis do innego właściwego rejestru lub ewidencji dotyczące tej organizacji, opatrzone datą nie wcześniejszą niż 3 miesiące przed dniem zgłoszenia.

Wybory ławników odbędą się najpóźniej w października 2015 roku.

Karty zgłoszeń kandydatów na ławników można odbierać , po czym wypełnione składać w Urzędzie Gminy Dobre , pokój nr 20 w godzinach pracy Urzędu.

Karty dostępne są również na stronie internetowej Urzędu Gminy Dobre www.gminadobre.pl oraz na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości – www.ms.gov.pl.

Informacji związanych z wyborem ławników udziela – Anna Walewska tel.25/757 15 23 wew.35

Pouczenie:
Lista osób zgłaszających kandydata na ławnika ,podmiot zgłaszający kandydata na ławnika lub kandydat, który nie został wybrany na ławnika, powinien w nieprzekraczalnym terminie 60 dni od dnia przeprowadzenia wyborów odebrać złożone dokumenty.

W przypadku nieodebrania dokumentów w wymienionym wyżej terminie, dokumentacja zostanie komisyjnie zniszczona .

Przewodniczący Rady Gminy
Waldemar Szymański

Inf.o naborze ławników – zał 1 – karta

Inf.o naborze ławników – zał 2 – lista