9 czerwca odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu „Dni Dobrego”, które oficjalnie otworzył Burmistrz Kamil Wichrowski. W ramach wydarzenia przeprowadzono Przegląd Orkiestr Dętych, zagrały: Orkiestra Dęta OSP DOBRE, Orkiestra Dęta PKP PLK w Siedlcach Zakładu Linii Kolejowych w Siedlcach, Orkiestra Dęta w Mrozach, Kałuszyńska Orkiestra Dęta, Miejska Orkiestra Dęta w Węgrowie. Z dobrzańską orkiestrą wystąpiła także wokalistka Julia Czapska. W bloku piosenki poetyckiej zaśpiewali: Katarzyna Romejko i Dani De La Peńa. Dziękujemy wszystkim artystom za wspaniałą ucztę muzyczną.
W namiocie Urzędu Miasta i Gminy Dobre zorganizowano stoisko promocyjne. Natomiast w namiocie Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki w Dobrem wystawiono dwie ekspozycje fotograficzne: „Dobre w Starej Fotografii” przygotowaną przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Dobrzańskiej oraz wystawę prezentującą życie i twórczość wybitnego pisarza ikon – Jerzego Nowosielskiego. Głos zabrali także wolontariusze z Fundacji Dobre Adopcje, zachęcając do odwiedzin i wsparcia organizacji.
Serdecznie dziękujemy wszystkim organizacjom pozarządowym, które wzięły udział w Dniach Dobrego. Swoje stoiska wystawili: KGW Czarnogłów, OSP Rudzienko, OSP Rynia, KGW “Głęboczanki”KGW DOBRE BABKI w Modecinie, KGW Rynianki w Ryni , KGW Ulijanki, Przyjaciele Rzeki Osownicy. Dziękujemy za Waszą ciężką pracę, pasję i poświęcenie.
Natomiast w konkursie na Regionalny Produkt Roku 2024 w Mieście i Gminie Dobre udział wzięli: Katarzyna Romejko /produkt spożywczy – kozi ser/, KGW Sołki /rękodzieło – dwa dziki/, Anna Koseska /rękodzieło – kamienne obrazy/, KGW DOBRE BABKI w Modecinie /produkt spożywczy – wisząca babka/, Koło Gospodyń Wiejskich w Czarnogłowiu /rękodzieło – haftowany obraz Matki Boskiej z Jezusem/, Wanda Kaim /produkt spożywczy – kartacze/, KGW “Głęboczanki” /produkt spożywczy – cebulaki z kminkiem/, KGW Rynianki w Ryni /produkt spożywczy – pierogi/.
Wyniki:
I msc – cebulaki, KGW Głęboczyca
II msc – kamienne obrazy, Anna Koseska
III msc – wisząca babka, KGW Modecin
Podczas Dni Dobrego na zwiedzających czekało Muzeum Konstantego Laszczki. Serdecznie dziękujemy za zainteresowanie i bardzo liczne odwiedziny. Biblioteczny Klub Wolontariatu Dzik zadbał o najmłodszych, malowanie twarzy, tatuaże cieszyły się dużym powodzeniem. Podziękowania kierujemy także dla firmy ,,Eurosław” za pomoc w organizacji i udostępnienie sceny. Dziękujemy druhnom i druhom strażakom. Strefę dla dzieci współorganizowała OSP Rynia, która zadbała także o poczęstunek dla orkiestr. Natomiast OSP Rudzienko zapewniło bezpieczeństwo uczestnikom imprezy, organizując także zbiórkę na nowy wóz strażacki. Dziękujemy!
Partnerem DNI DOBREGO był Bank Spółdzielczy w Mińsku Mazowieckim, który także wystawił stoisko. Dziękujemy!
Kolejne wydarzenie organizowane w ramach Dni Dobrego już 23 czerwca w Dobrem – Zawodowy Sportowo – Pożarnicze i Piknik Rodzinny z okazji Dnia Strażaka. Zapraszamy!