Na miejscu znajduje się brązowa statua mężczyzny, a obok niej znajdują się teksty po polsku dotyczące „Księżniczki Kotów”. Ilustracje przedstawiają kota z koroną oraz monetę, które są tworzone z charakterystycznym elementem kota.

 

Z okazji 160. rocznicy urodzin Konstantego Laszczki, zapraszamy do udziału w wyjątkowym konkursie plastycznym!

Konstanty Laszczka, wybitny rzeźbiarz i malarz, profesor Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, w dzieciństwie usłyszał niezwykłą historię, która na zawsze pozostała w jego pamięci. Była  to opowieść o pięknej, dobrej i troskliwej księżniczce, która z zazdrości została zamieniona przez czarownicę w czarnego kota. Kot, mimo przemiany, wciąż zachwycał wszystkich swoją łagodnością i czułością. Pod wpływem miłości i dobrych emocji, które budził, jego sierść zaczęła się zmieniać – z czarnej na brązową, aż w końcu stała się biała jak śnieg.

Opowieść ta zainspirowała Konstantego Laszczkę do stworzenia trzech rzeźb przedstawiających kota: czarnego, brązowego i białego. Figury w kolorze białym i brązowym znajdują się w Muzeum Konstantego Laszczki w Dobrem. Niestety, czarna rzeźba zaginęła i znamy ją jedynie z fotografii.

 

Czy zastanawialiście się, jak wyglądała Królewna Kotka, zanim została zamieniona w czarnego kota? Zapraszamy do udziału w konkursie, w którym będziecie mogli przedstawić swoją wizję księżniczki sprzed przemiany. Jak wyglądała? Co lubiła? Może miała piękną suknię i koronę, a może wolała biegać boso po łące? Kochała kwiaty, a może jeździła konno?  W tym konkursie liczy się Wasza wyobraźnia!

 

Zadanie konkursowe:
Wyobraź sobie księżniczkę zanim została zamieniona w kota i przedstaw jej wizerunek w dowolnej technice plastycznej (rysunek, malarstwo, techniki mieszane). Każdy uczestnik może zgłosić jedną pracę plastyczną wykonaną w formie płaskiej (np. rysunek, obraz, kolaż). Praca powinna być wykonana na formacie A3.

Kategorie wiekowe:
Przedszkole
Klasy 0-III
Klasy IV-VIII
Młodzież i Dorośli

Termin składania prac: 21.05.2025 r.
Miejsce składania prac: Urząd Miasta i Gminy Dobre, ul. Kościuszki 1, 05-307 Dobre, pok. 2.27. Każda praca powinna być opisana na odwrocie: imię i nazwisko autora, klasa, szkoła oraz kontakt do rodzica/opiekuna (numer telefonu lub adres e-mail) oraz zawierać kategorię wiekową.

Należy uzupełnić i dostarczyć 3 załączniki!->Regulamin

Nagrody!

W każdej kategorii wiekowej zostaną przyznane nagrody za I msc, ewentualnie wyróżnienia.

Laureaci konkursu otrzymają nagrody oraz dyplomy. Natomiast pozostali uczestnicy dyplomy i upominki.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 30 maja podczas “Dobrej Nocki Muzeum”!

Zapraszamy do udziału!

 

 

 

Opr. E.Szymańska

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Załączniki

  • pdf REGULAMIN
    Data dodania: 22 marca 2025 12:52 Wielkość pliku: 168 KB Pobrania: 32
  • pdf ZAŁĄCZNIKI
    Data dodania: 22 marca 2025 12:53 Wielkość pliku: 172 KB Pobrania: 20
Accessibility