Obchody Dnia Truskawki na stałe wpisały się w kalendarz imprez gminy Dobre. Zgodnie z tradycją, także w tym roku – 9 czerwca Wójt Gminy Dobre – Pan Tadeusz Gałązka zorganizował plenerową uroczystość. Punktualnie o godzinie 13.00 na Targowisku Gminnym przy ul. Poniatowskiego rozbrzmiały pierwsze dźwięki muzyki. Następnie na kilka godzin scena należała do uczniów ze szkół z terenu gminy Dobre. Pod kierunkiem nauczycieli, dzieci z Mlęcina, Dropia i Dobrego przygotowały oryginalne występy. Piękne piosenki, ciekawe układy taneczne, bogaty repertuar muzyczny, a przede wszystkim talenty występujących młodych artystów zachwyciły dobrzańską publiczność. Po występach uczniów, nastąpiło wręczenie nagród laureatom I Gminnego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas VI-VII. Aleksander, Bartosz oraz Kacper otrzymali dyplomy oraz bony podarunkowe. Następnie na scenie pojawili się młodzi artyści – członkowie kół działających przy GOK w Dobrem.

Wszystkie wykonania wokalno-instrumentalne oraz teatralne zostały nagradzane gromkimi brawami. Warto zauważyć, że grupa teatralna GAFA ze Szkoły Podstawowej w Dobrem i Gminnego Ośrodka Kultury, zajęła II miejsce w Powiatowym Konkursie Teatralnym “Zmagania o pałacową maskę” w Mińsku Mazowieckim i otrzymała kwalifikację do Przeglądu Teatralnego “Srebrna Maska” w Siedlcach. Natomiast w maju za spektakl “Porwanie literek” zajęła I miejsce.

Ostatnim punktem popisów dzieci był wspaniały pokaz tańca zespołu “Fast Step”. Podczas Dnia Truskawki nie mogło również zabraknąć występu dobrze wszystkim znanego Zespołu „Tęcza”, który jak zawsze doskonale zaprezentował umiejętności wokalne. Członkinie Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Dobrego,z rąk Pana Wójta Tadeusza Gałązki i Pana Wice Wójta Piotra Chmielewskiego otrzymały dyplom – podziękowanie za pracę, zaangażowanie, aktywny udział w uroczystościach i wszelkich spotkaniach kultywujących dziedzictwo polskiej wsi oraz promujących Gminę Dobre.

Około godz. 16.30 rozpoczęła się Gala Disco Polo i Dance. Scenę przejęli: Robert Mays, Klaudiusz, X – Positive, One Winner, Madii, Eksplozja. Gwiazdą wieczoru był Rompey, który bawił publiczność do późnych godzin. Tegoroczny Dzień Truskawki był bardzo udany.

Piękna pogoda zachęciła rekordową liczbę gości do udziału w zabawie. Szeroki wachlarz atrakcji – m.in. wesołe miasteczko, festiwal kolorów, a także punkty gastronomiczne zaspokoiły oczekiwania uczestników w każdym wieku.