W dniu 8 marca 2018 r. o godzinie 16.00 w stołówce szkolnej na terenie budynku Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Dobrem odbyło się uroczyste święto Gminny Dzień Kobiet zorganizowane przez Wójta Gminy Dobre- Pana Tadeusza Gałązkę. Z zaproszenia na uroczystość skorzystało liczne grono pań, które chciały wspólnie spędzić czas w towarzystwie władz gminnych.

Przybyłych gości gorąco powitała sekretarz gminy Pani Iwona Księżopolska, po czym przekazała głos Panu Wójtowi, który oprócz pięknego przemówienia wraz z życzeniami wręczył też wszystkim obecnym kobietom symboliczny upominek w postaci żywego tulipana. Do życzeń i wręczenia kwiatów dołączył się również Wice Wójt Pan Piotr Chmielewski. Następnie głos oddano zaproszonym gościom specjalnie na tę uroczystość, wystąpił Pan Masoud Chikha – Specjalista Medycyny Rodzinnej, który wygłosił niezwykle ważne przemówienie dla wszystkich Pań na temat profilaktyki raka piersi i szyjki macicy.

Z występem kabaretowym wystąpił zespoł okolicznościowy pn. „Bez Nazwy” w bardzo zabawnym i muzycznym tonie. Grupa działa hobbistycznie przy Gminnym Ośrodku Kultury w Dobrem. Swoim pomysłem kulinarnym zaskoczył nas Pan Marcin Skarżyński- szef restauracji „Marcelowa Chata”, przyrządzając niezwykle smaczne desery z owoców egzotycznych np. kasztana czy marakui.

Następnie kolejny gość Pan Jan Wiechowski- dziennikarz, fotograf przeniósł nas w świat swoich jakże ciekawych podróży, na zakończenie odbył się występ dorosłych kobiet z koła teatralnego pt. „Dieta”. Po zaplanowanych wystąpieniach przyszedł czas na rozstrzygnięcie ogłoszonego wcześniej konkursu na „Najsmaczniejsze domowe ciasto z dodatkiem sera w Gminie Dobre”.

Komisja w składzie Pan Wójt Tadeusz Gałązka, Pan Wice Wójt Piotr Chmielewski, Pan Janusz Wiechowski oraz Pani Anna Kacak z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych ogłosiła jednogłośny werdykt zwycięzców:

– I miejsce zajęła Pani Maja Nagraba zdobywając nagrodę główną w postaci maszynki elektrycznej do mielenia mięsa,

– II miejsce zajęła Pani Anna Plak, otrzymując nagrodę parowar,

– III miejsce przyznano zaś Pani Wandzie Kaim wręczając nagrodę w postaci czajnika.

Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali nagrody pocieszenia. Na spotkanie również przybyły także Panie ze swoimi wyrobami: Pani Liliya Les zaprezentowała nam smaczne sery, Pani Joanna Dróżdż przygotowała uczestnikom domowe wypieki oraz własnoręczny haft, a Pani Cecylia Kuć zaprezentowała przepiękną biżuterię wykonana własnoręcznie.

Wszyscy którzy skorzystali z zaproszenia na spotkanie mogli skosztować wybornych i przepysznych słodkości przygotowanych przez nasze dobrzańskie kobiety, które z pewnością zasługują na podziw za ich kulinarny talent. Mamy nadzieję, że każda obecna Pani w tak milej i magicznej atmosferze znalazła coś nie tylko dla ciała ale i dla ducha kończąc spotkanie z uśmiechem na twarzy.