wyciągnięta dłoń . Pomalowana w barwy Ukrainy niebiesko-żółte

Gmina Dobre aktywnie angażuje się w pomoc na rzecz uchodźców z ogarniętej wojną Ukrainy.

Wszystkie osoby dobrego serca, które chcą pomóc ukraińskim uchodźcom przebywającym na terenie gminy Dobre mogą dokonywać wpłat na poniższe konto:

BNP PARIBAS

Nr konta: 18 1600 1462 1852 2066 5000 0003

W tytule przelewu należy wpisać “Darowizna uchodźcy”.

Zebrane środki finansowe zostaną w całości przekazane na organizację pomocy dla uchodźców, którzy przebywają na terenie naszej Gminy. Z wpłat pokryte zostaną koszty min: zakupu wyżywienia, środków czystości i higienicznych, ubrań itp.

Mieszkańcy gminy Dobre, dysponujący wolnym lokum, którzy są gotowi udzielić wsparcia uchodźcom z Ukrainy w postaci tymczasowego lokalu proszeni są  o zgłaszanie chęci w/w formy pomocy (ilość miejsc dla potrzebujących)  do Urzędu Gminy Dobre, pod nr tel. (25) 757 11 90 w. 24.

Jednocześnie prosimy o informacje o ilości już przebywających uchodźców w lokalach prywatnych pod wskazany powyżej nr. telefonu.

Jednocześnie przypominamy, że Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w dalszym ciągu prowadzi zbiórkę rzeczową:

Potrzebne są:

– żele pod prysznic, szampony, mydła, szczoteczki, pasty do zębów, podpaski, pampersy dla dzieci, płyny do prania, płyny do mycia naczyń, papier toaletowy, ręczniki papierowe, chusteczki nawilżane,

– żywność długoterminowa: makarony, mąka, kasza, ryż, konserwy, olej, cukier, kawa, herbata, mleko UHT, koncentraty pomidorowe, suszone owoce, orzechy, słodycze,

– pościel, ręczniki (nowe)

– odzież nowa lub w bardzo dobrym stanie.

Tel. 25 757 11 23