Scena teatru i maski

“Chodź na scenę – przegląd teatrów amatorskich”
 
W dniach 15-17 października 2021 r. Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemi Mińskiej i Powiat Miński, w ramach wydarzenia Powiat Miński Stolicą Kultury Mazowsza, współorganizują Przegląd Teatrów Amatorskich „Chodź na scenę!”. Przegląd ma formę konkursu. Udział w nim wezmą aktorzy-amatorzy zarówno dzieci i młodzież, jak i dorośli.
Celem wydarzenia jest ukazanie umiejętności oraz repertuaru poszczególnych grup szerszemu gronu odbiorców. Poprzez organizację tego typu przedsięwzięcia Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemi Mińskiej zachęca osoby w każdym wieku do działania w lokalnych grupach teatralnych, dzięki którym rozwiną swoje talenty i umiejętności.
W Jury zasiadać będą aktorzy oraz przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Mińsku Mazowieckim. To właśnie oni wybiorą i nagrodzą zwycięzców. Całość transmitowana będzie na profilu Facebook Lokalnej Organizacji Turystycznej Ziemi Mińskiej.
 
Harmonogram występów:
Piątek – 15.10.2021- Kategoria dzieci i młodzieży
9:30 – Rozpoczęcie. Powitanie uczestników
9:45 – 13.30 Występy sześciu grup teatralnych
13.30 – 14.15 – obrady Jury i ogłoszenie wyników
Sobota – 16.10.2021 – Kategoria dorosłych
16.00 – Rozpoczęcie. Powitanie uczestników
16.15 – 17.30 Występy trzech grup teatralnych
17.30 – 18:00 – obrady Jury i ogłoszenie wyników
Niedziela – 17.10 – Występy finalistów
16.00 – 18.00 – Wręczenie nagród oraz występy finalistów i wyróżnionych grup aktorskich
Przegląd Teatrów odbędzie się w Miejskim Domu Kultury w Mińsku Mazowieckim, w sali kameralnej, przy ulicy Warszawskiej 173.
Wstęp wolny.
Wydarzenie współfinansowane z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego oraz budżetu Powiatu Mińskiego.