Twarz mężczyzny na niebieskim tle

W związku z przypadającą w tym roku 100. rocznicą urodzin Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, a także w uznaniu dla dokonań poety, Samorząd WojewództwaMazowieckiego organizuje przedsięwzięcie pn.”Baczyński 100″, które odbędzie się 1 sierpnia br., o godz. 13.00 w Amfiteatrze Wolskiego Centrum Kultury wParku Sowińskiego, Warszawa, ul. Elekcyjna 17.Utwory Baczyńskiego przedstawią aktorzy: Karolina Gorczyca, Antoni Pawlicki, Katarzyna Herman, Piotr Grabowski, Grażyna Barszczewska oraz Jerzy Schejbal.Specjalnie skomponowaną muzykę na to wydarzenie wykona razem z zespołem zdobywca nagrody Grammy, Włodek Pawlik. Na scenie wystąpią również: NataliaWilk, Marek Bałata, Damian Kostka, Cezary Konrad i Łukasz Pawlik. Spotkanie poprowadzi aktor Piotr Bajtlik. Całość wyreżyseruje Tomasz Man. Wydarzenie jest organizowane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego i zostało objęte honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika oraz Prezydenta m.st. Warszawy Rafała Trzaskowskiego.Koncertowi patronują także: Dzielnica Wola, Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza, Towarzystwo Przyjaciół Warszawy,Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej, Fundacja Pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego oraz Across Music Foundation.

Accessibility