15 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury i Bibliotece  odbyły się warsztaty świąteczne dla uczniów klas 0-VII. Młodsza grupa podczas zajęć poznała tajniki sprawnego i precyzyjnego zdobienia pierników. Dzieci miały mnóstwo pomysłów, a swoją pracą efektownie udekorowały ciasteczka używając lukru, polewy i wielu posypek w zimowych kolorach. Gotowe pierniczki zostały zapakowane w pudełko ze świątecznym motywem. Dodatkowym zadaniem było wykonanie choinki według zaprezentowanego wzoru – jak przyznali sami uczestnicy – to doskonała ozdoba  pokoju. Przygotowane warsztaty uczyły cierpliwości, opanowania i dążenia do perfekcji.
Starsza grupa – uczniowie klas II-VII – swoje umiejętności mogli zaprezentować  podczas wykonywania bombki dla której dekoracją miała być… folia aluminiowa i odrobina cekinów. Imponujące pomysły uczniów na wykończenie bombki sprawiły, że powstały prawdziwe cuda zamknięte w jednej bombce. Ozdoba została zawieszona na stojaku w kształcie choinki i ozdobiona delikatnym stroikiem. Zajęcia pozwoliły rozwijać zdolności manualne oraz zdolność kreatywnego myślenia.
Nasze zajęcia pozwoliły obudzić w dzieciach duszę prawdziwego artysty. Samodzielnie wykonane projekty będą także fantastycznym prezentem na nadchodzące święta.

Accessibility