Uśmiechnięta grupka dzieci w kaskach strażackich, trzyma wąż strażacki za nimi stoją strażacy w mundurach.

Kolejny dzień z Tygodnia Bibliotek był przeznaczony dla dzieci z klas pierwszych. Zaprosiliśmy ich na wspólną akcję czytelniczą „Gmina Dobre czyta dzieciom”. Naszymi gośćmi byli Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Dobrego. To oni opowiadali o pracy strażaków i pomocy jaką niosą ludziom. Było wspólne czytanie książki Cz. Janczarskiego pt. „Jak Wojtek został strażakiem”, ale najwięcej uśmiechu i radości sprawiła wycieczka do strażnicy, gdzie dzieci mogły zapoznać się ze sprzętem gaśniczym i wozem strażackim.

Bardzo dziękujemy dzieciom za udział w akcji czytelniczej. Podziękowania składamy też Ochotniczej Straży Pożarnej z Dobrego – druhnie Annie i druhom Andrzejowi i Mirosławowi.

Accessibility