W ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości w naszej gminie zapraszamy na wyjątkowy KONCERT PATRIOTYCZNY!
Wystąpią:
Joanna Radziszewska-Sojka (sopran) – absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie, która kształciła się również w Hochschule für Künste Bremen. Artystka z bogatym dorobkiem, wykonuje zarówno partie operowe, jak i muzykę oratoryjną oraz pieśni polskie i zagraniczne. Współpracowała z wieloma renomowanymi orkiestrami i wybitnymi dyrygentami, a w 2021 roku wydała płytę zespołu Classic Duo, pt. „Pieśni nieznane”. Album dostępny jest na platformach streamingowych.
The Time Quartet – jeden z najbardziej wszechstronnych kwartetów smyczkowych w Polsce, którego członkowie ukończyli Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie. Kwartet jest laureatem licznych polskich i międzynarodowych konkursów. Współpracuje z wieloma znakomitymi artystami, m.in. Mietkiem Szcześniakiem, Agą Zaryan, Markiem Napiórkowskim, Ewą Bem, Agnieszką Wilczyńską, z którą nagrali nagrodzoną Fryderykiem płytę „Tutaj mieszkam”. Kwartet występował na licznych festiwalach w Polsce, takich jak Jazz nad Odrą, Festiwal „Dwa Brzegi” w Kazimierzu czy Ladies Jazz Festival w Gdyni. Ich najnowszy album „Muzyka Kobiet XXI wieku”, wydany we współpracy z Requiem Records, został nominowany do Fryderyka 2023.
Repertuar koncertu:
 Pieśni patriotyczne:
„Rozkwitały pąki białych róż”
„Pierwsza Brygada”
„O mój rozmarynie”
„Piechota”
„W krwawem polu”
„Przybyli ułani”
„Warszawianka”
Kompozycje:
I.J. Paderewski – „Menuet G-dur”
F. Chopin – „Życzenie”
M.K. Ogiński – „Polonez Pożegnanie Ojczyzny”
Szczegółowy program obchodów:
15:45 – Zbiórka przed Urzędem Miasta i Gminy Dobre
16:00 – Msza Św. w Kościele pw. Św. Mikołaja Biskupa w Dobrem
17:00 – Złożenie kwiatów pod Pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego
17:30 – Koncert patriotyczny w sali konferencyjnej UMIG Dobre: The Time Quartet oraz Joanna Radziszewska-Sojka
Serdecznie zapraszamy na to wyjątkowe wydarzenie, pełne patriotyzmu, radości i pięknej muzyki!
Organizator: Burmistrz Miasta i Gminy Dobre, Kamil Wichrowski
Opr. E.Szymańska