Grupa tańczących dzieci

12 grudnia w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobrem odbył się Bożonarodzeniowy Kiermasz połączony z programem artystycznym przygotowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Dobrem. Spotkanie tradycyjnie rozpoczął Wójt Gminy Dobre Tadeusz Gałązka. Następnie scena należała do uczestników zajęć artystycznych działających w Gminnym Ośrodku Kultury. Jako pierwsza wystąpiła grupa kolędników „Bez Nazwy”, która w tym roku reprezentowała gminę Dobre na X Korowodzie Kolędowym w Kałuszynie, zajmując II miejsce. Po międzypokoleniowej grupie scenę przejęły dzieci oraz młodzież prezentując piękne świąteczne występy. Na tegorocznym spotkaniu nie zabrakło wystawców z rękodziełami, świątecznymi ozdobami i smakołykami. Dziękujemy OSP Dobre, KGW Dobrzańskie Zuchy, KGW “Głęboczanki”, Kgw W Rudzienku, Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Dobrzańskiej, Stowarzyszeniu „Możesz Więcej”, p.L.Leś oraz oraz dzieciom z warsztatów plastycznych działających przy Gminnym Ośrodku Kultury w Dobrem. Podczas spotkania uczestnicy mieli okazję wysłuchać miniopery Miłosza Bembinowa “Dzieciaki #2022 Niesamowita Solaris i Łukasiewicz”, opowiadającej o wynalezieniu lampy naftowej przez wybitnego polskiego wynalazcę i przedsiębiorcę Ignacego Łukasiewicza. Wystąpili : sopranistka Anna Farysej i kwartet smyczkowy THE TIME QUARTET. Koncert zorganizowała Fundacja „Czas Sztuki” w ramach wydarzenia Festiwalu Artystycznego Powiatu Mińskiego. Ostatnim punktem spotkania była wizyta Elfa z listem od świętego Mikołaja i upominkami od niego.

Accessibility