Mężczyzna stojący obok stolika na którym leżą książki, jedną z nich trzyma w ręku. Za nim czarna kotara na której wiszą książki, oraz napis spotkanie autorskie z Wiesławem Drabikiem. W tle widać regały z książkami.

22 października w Gminnej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie z Wiesławem Drabikiem, autorem wierszowanych bajeczek. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas I Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Dobrem. Autor rozpoczął spotkanie opowiadając, jak to się stało, że pisze książki dla dzieci, czym zajmuje się ilustrator, wyjaśnił jak powstaje książka. Pisarz bardzo szybko nawiązał kontakt z dziećmi, które chętnie słuchały fragmentów bajek, odgadywały rymy i zagadki zadawane przez autora. Za każdą prawidłową odpowiedź dzieci dostawały naklejki, ci którzy zebrali ich najwięcej otrzymywali w nagrodę książeczkę. Każdy, kto choć raz odgadł zagadkę dodatkowo usłyszał wesołą rymowankę dotyczącą jego imienia. Na zakończenie mile spędzonych chwil każdy otrzymał autograf od autora.

Zachęcamy dzieci do wypożyczania książek jego autorstwa, bo każda jest pełna humoru, a jej czytanie sprawi radość dzieciom jak i rodzicom.

Accessibility