Rowery oparte o baner z napisem META

4 września odbył się Międzygminny Rajd Rowerowy Gmin Dobre, Jakubów, Stanisławów. Około godziny 14:00 rowerzyści tworzący kolorowy peleton wyruszyli z parkingu w centrum Dobrego, kierując się w stronę Rudna. Dalsza trasa biegła przez Kamionkę, Wiśniew, z metą w Łaziskach. Z terenu gminy Dobre udział w rajdzie wzięło ponad 200 osób. Po pokonaniu trasy, na miejscu zakończenia rajdu spotkali się rowerzyści z trzech gmin. Czekał na nich poczęstunek oraz atrakcje m.in. występ Kabaretu EWG. Najmłodszym uczestnikiem rajdu okazał się mieszkaniec gminy Dobre – Ksawery, który ma dokładnie 1 rok i 4 miesiące. Podczas przejazdu nad bezpieczeństwem oraz zdrowiem rowerzystów z naszej gminy, czuwali policjanci i strażacy jednostek OSP z Porąb Nowych, Rudzienka i Dobrego. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspólną zabawę!