Gróbka przedszkolaków z kobietą w białej bluzce siedzą na dywanie reszta stoi. Przed nimi leżą kuferki czerwone wieże, duży atlas z mapą ameryki południową. Po obu stronach kolorowe kotary

Ile baśni jest w naszej bibliotece?

Co najmniej tyle co w “Księdze z 1001 nocy”! Z jej główną bohaterką, Szeherezadą mogły się spotkać pięciolatki z Przedszkola Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Dobrem. Zagrały dla nich hinduskie marionetki, były podróże na latającym dywanie i bajecznie kolorowa galaretkowa uczta.  A dzięki wolontariuszkom ze Szkoły Podstawowej im. K. Laszczki – baśniom towarzyszyła muzyka na żywo i prawdziwie teatralne wprowadzenie z dzwonkami i kurtyną. Tym samym rozpoczynamy baśniowe czwartki- zapraszamy grupy przedszkolne i szkolne na BAŚNIOWE CZWARTKI,  czyli teatralizowane lekcje biblioteczne po uprzednim zgłoszeniu uczestnictwa. W marcu są to historie i konteksty zaczerpnięte z “Księgi 1001 nocy”! Do zobaczenia!

Accessibility