Obraz przedstawia widok miejskiego krajobrazu, prawdopodobnie o wschodzie lub zachodzie słońca, co wskazuje złocista poświata i rozproszone światło. W centrum zdjęcia znajduje się wielopoziomowe skrzyżowanie z kilkoma rampami i wiaduktami. Poniżej skrzyżowania widać parking wypełniony samochodami. W tle rozciąga się panorama miasta z wyraźnie widocznymi konturami budynków, które są częściowo zasłonięte przez mgłę lub smog, co dodaje scenie mglistego wyglądu. Jakość powietrza wydaje się być niska, co może wskazywać na zanieczyszczenie w obszarze miejskim. Niebo jest jednolite i pozbawione chmur, co może sugerować, że zdjęcie zostało wykonane w czasie bezchmurnego dnia. Cechy te mogą wskazywać na to, że zdjęcie zostało wykonane w dużej metropolii, gdzie często występuje zanieczyszczenie powietrza.

Jakość powietrza przekłada się w znacznym stopniu na zdrowie ludzi. Zanieczyszczenia powietrza nie są problemem lokalnym, ponieważ powietrze nie zna granic.

Największym wrogiem czystego powietrza jest smog, główną przyczyną jego powstawania jest niska emisja, czyli spaliny samochodowe oraz dym z kominów centralnego ogrzewania w domach jednorodzinnych.

Przekazujemy Państwu poradnik zawierający najczęściej zadawane pytania o uchwałę antysmogową abyśmy wspólnie mogli podejmować działania, które przyczynią się  do poprawy jakości powietrza.

Accessibility