Mężczyzna w czarnej kominarce z ręką w górzę

W DNIU 29.11.2022 ROKU MIESZKANKA MIEJSCOWOŚCI  DOBRE ZOSTAŁA OKRADZIONA  METODĄ  „NA POLICJANTA”.

Wójt Gminy Dobre, ostrzega mieszkańców gminy, aby szczególnie teraz, w okresie przedświątecznym, byli szczególnie ostrożni i nie podawali informacji dotyczących ich mienia przez telefon, osobom podającym się za pracowników banku, poczty, czy funkcjonariuszy policji.

Niestety mimo szerokiej kampanii informacyjnej w mediach i wielu policyjnych apeli o zachowanie ostrożności w takich sytuacjach, oszuści nadal bogacą się kosztem ufnych osób. Przestępcy wykorzystują przy tym ich wrażliwość i nie mają przy tym żadnych skrupułów.

Pamiętajmy o tych zasadach, aby nie dać się zmanipulować!

  • Policja nigdy nie informuje o prowadzonych sprawach telefonicznie – odłóż słuchawkę, nic Ci za to nie grozi.
  • Policja nigdy nie żąda przekazania pieniędzy, cennych rzeczy i prywatnych haseł  czy loginów – jeśli ktoś do Ciebie zadzwoni w tej sprawie – odłóż słuchawkę.
  • Policja musi działać zgodnie z procedurami – funkcjonariusz na początku rozmowy przedstawia się i podaje stopień oraz pokazuje legitymację, na której jest imię, nazwisko, zdjęcie, stopień, numer legitymacji, numer identyfikacyjny, data ważności
  • Po zakończeniu rozmowy telefonicznej z rzekomym policjantem, zadzwoń pod 997  i poinformuj Policję o zaistniałej sytuacji.

Apeluję również do bliskich osób starszych, by mówili  im o zagrożeniach ze strony takich oszustów i ustalili sposób postępowania w podejrzanych sytuacjach.

Accessibility