Trzech mężczyzn, jeden z nich trzyma wiązankę kwiatów.

Gminne uroczystości w Dobrem rozpoczęły się mszą świętą w intencji Ojczyzny w kościele w Dobrem. We wspólnej modlitwie uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, delegacje stowarzyszeń, kierownicy jednostek organizacyjnych, mieszkańcy także poczty sztandarowe OSP z terenu Gminy Dobre i poczet z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Dobrem. Po uroczystościach kościelnych nastąpiło złożenie kwiatów pod pomnikiem z 1938 roku wzniesionym w Hołdzie Poległym w Walkach o Niepodległość Ojczyzny.
Dalsza część obchodów odbyła się w hali Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Dobrem. Tam uczestnicy wysłuchali przemówienia Wójta Gminy Dobre Tadeusza Gałązki oraz zaproszonych gości. Finałem spotkania był występ artystyczny przygotowany przez uczniów szkoły w Dobrem. Całość obchodów 3 Maja uświetniła Orkiestra Dęta OSP Dobre. Podczas uroczystości został przeprowadzony Konkurs KRUS.
Spotkanie poprowadziły Natalia Leszczyńska Dyrektorka GOKiB w Dobrem oraz Edyta Karczewska – Brzost Dyrektorka ZSP w Dobrem.