Dwaj mężczyźni przed pomnikiem. Jeden z nich składa kwiaty. W tle biało-czerwone flagi.

W roku 2021 przypada 230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja – pierwszej w Europie i drugiej na świecie (po konstytucji Stanów Zjednoczonych) spisanej konstytucji. W tym roku, w symboliczny sposób uczczono to wydarzenie w Gminie Dobre. O godz. 12:00 w Kościele pw. Św. Mikołaja Biskupa w Dobrem odprawiono Mszę Św. w intencji Ojczyzny. Następnie Zastępca Wójta Gminy Dobre Piotr Chmielewski wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Waldemarem Szymańskim w imieniu Władz Samorządowych oraz Mieszkańców Gminy Dobre złożyli kwiaty pod Pomnikiem z 1938 roku, wzniesionym w HOŁDZIE POLEGŁYM W WALKACH O NIEPODLEGŁOŚĆ OJCZYZNY. W uroczystości udział wzięli m.in. ks. dr Grzegorz Chojnicki, ks. wikariusz Adrian Mateusz Sabała, kierownicy referatów, dyrektorzy jednostek organizacyjnych, poczet sztandarowy OSP Dobre, a także Mieszkańcy.

„Witaj majowa jutrzenko ,
Świeć naszej polskiej krainie…”


Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /home/klient.dhosting.pl/ugdobre/gminadobre.pl/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:35 Stack trace: #0 /home/klient.dhosting.pl/ugdobre/gminadobre.pl/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/klient.dh...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/klient.dhosting.pl/ugdobre/gminadobre.pl/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 35