Dwa samochody policyjne

8 grudnia w Mińsku Mazowieckim odbyła się uroczystość przekazania kluczyków do nowych radiowozów Policji zakupionych ze środków finansowych samorządów powiatu mińskiego oraz ustawy modernizacyjnej policji.

W uroczystości udział wzięli: Komendant Stołeczny Policji nadinspektor Paweł Dzierżak, członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska, I wicewojewoda mazowiecki Sylwester Dąbrowski, starosta miński Antoni Jan Tarczyński, Wójt Gminy Dobre Tadeusz Gałązka i władze samorządowe powiatu mińskiego oraz komendant powiatowy państwowej straży pożarnej brygadier Krzysztof Komorowski, komendant OSP w Dębem Wielkim druh Grzegorz Ostrowski ze strażakami, komendant powiatowy policji w Mińsku Mazowieckim inspektor Sławomir Rogowski z kadrą kierowniczą oraz policjantki i policjanci mińskiej komendy.

Samorządy z terenu powiatu mińskiego na zakup radiowozów przekazały ponad 350 000,00 zł z czego 20 834,00 zł pochodziło ze środków budżetowych samorządu Gminy Dobre. Pozostała cześć została sfinansowana z ustawy modernizacyjnej policji. W efekcie zakupiono 6 nowoczesnych radiowozów w tym jeden typu SUV Kia Sportage, który trafił do Komisariatu Policji w Mrozach.

Samochody będą wykorzystywane przez policjantów z powiatu mińskiego w ich codziennej służbie dla dobra i bezpieczeństwa mieszkańców.

Fot: http://kppminsk.policja.waw.pl