Wystawa „Magnificat. Poezja Karola Wojtyły” opowiada o przyszłym papieżu, jako o poecie i dramaturgu. Obok twórczość poetyckiej Karola Wojtyły prezentowane są arcydzieła twórców bliskiej Wojtyle sztuki Młodej Polski m.in. Konstantego Laszczki. „Matka Boska z Dzieciątkiem” wypożyczona z Muzeum K.Laszczki w Dobrem wspaniale wpisała się w salę poświęconą Kalwarii Zebrzydowskiej.

Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie wkrótce udostępni wersję internetową wystawy.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Roksany Gawrońskiej kuratora i menadżera wystawy.


Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /home/klient.dhosting.pl/ugdobre/gminadobre.pl/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:35 Stack trace: #0 /home/klient.dhosting.pl/ugdobre/gminadobre.pl/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/klient.dh...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/klient.dhosting.pl/ugdobre/gminadobre.pl/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 35