Na obrazku jest drewniane pudło pełne, dojrzałych śliwek, które stoją na rustykalnym stule. Śliwki intensywnie się niszczą skutki skutków fioletowych, co kontrastuje z ciemnym kolorem stołu i powtórnie barwą drewnianego pudła.

Niezwykle miło nam poinformować, że LGD Ziemi Mińskiej kolejny raz organizuje konkurs kulinarny dla mieszkańców naszego powiatu (poza Miastem Mińsk Mazowiecki). W tym roku motywem przewodnim jest śliwka, która musi pojawić się w składzie danej potrawy, jednak nie musi stanowić głównego składnika.

Konkurs odbędzie się 15 kwietnia 2024 r. w OSP w Mistowie ul. Strażacka 1 a, 05-306 Jakubów. Od godziny 11.00 odbędzie się prezentacja i ocena potraw. W trakcie obrad jury przewidujemy występy artystyczne, (czas trwania całego wydarzenia ok 3 -4 godz.). W trakcie wydarzenia przewidziany jest poczęstunek dla uczestników.

Zgłoszenia przyjmowane są do 04.04.2024 r. do godz. 12.00. na karcie zgłoszeniowej. Zgłoszenia należy wysłać e-mailem na adres biuro@lgdziemiminskiej.pl,  dosłać pocztą lub dostarczyć osobiście na adres biura ul. Tuwima 2a lok U3, 05-300 Mińsk Mazowiecki.

Uczestnicy będą rywalizować w 4 kategoriach:

1. Zupy, dania główne
  2. Przystawki
  3. Napoje (napoje bezalkoholowe i alkoholowe typu nalewki, piwo i inne).
  4. Desery (ciasta i desery)

W każdej z kategorii przewidziane są nagrody: za I miejsce – bon 1000 zł, za II miejsce bon 800 zł, III miejsce bon 600 zł.

Każdy uczestnik otrzyma dyplom oraz upominek za udział w konkursie.

Dodatkowo nagrodę niespodziankę od Wójta Gminy Jakubów.

Szczegóły zawiera regulamin.

Regulamin i karta zgłoszeniowa:  https://lgdziemiminskiej.pl/konkurs-kulinarny/

Na plakacie znajdują się szczegółowe informacje na temat konkursu kulinarnego, w różnych kategoriach konkursowych, dane i miejsca wydarzeń, a także nagrody. wartość dodana jest podkreślona przez logotypy sponsorów i organizatorów widowiska.