036 W białej bluzce i złotej spódnicy stoi dziewczynka w reku ma mikrofon. W tle czarny materiał na którym widnieje napis II Gminny Przegląd Kolęd, Pastorałek i Piosenek świątecznych. Na podłodze stoją kolorowe skrzaty, lampiony i pieńki.

28 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury i Bibliotece Publicznej odbył się II Gminny Przegląd Kolęd Pastorałek i Piosenek Świątecznych. Do konkursu zgłosiło się 25 uczestników w pięciu kategoriach wiekowych. Uczestnicy wykonali znane kolędy a także współczesne pastorałki i piosenki o tematyce świątecznej. Do wspólnego śpiewania włączyła się również publiczność. Występy uczestników oceniało profesjonalne jury w składzie : Mieczysław Osiadacz, Marian Janiak i Piotr Chmielewski.

Po burzliwych naradach jurorzy wyłonili następujących laureatów:

Przedszkola

I miejsce -Łucja Lewandowska

Klasy I-III

I miejsce-Wiktoria Sarnecka

II miejsce -Ksawery Krzewiński

III miejsce- Weronika Lemiech

Klasy IV-VI

I miejsce- Jan Sabak

II miejsce- Zuzanna Grudkowska

III miejsce- Oliwia Miąskiewicz

Klasy VII-VIII

I miejsce -Natalia Ciszewska

II miejsce- Maria Wolska

III miejsce- Bożena Dudkiewicz

Szkoły średnie i dorośli

I miejsce – Gabriela Miąskiewicz

II miejsc- Julia Czapska

Accessibility