Grupka dzieci część stoi a część kuca. W tle czerwona rama wejścia do kina, z niebieskim napisem HELIOS

Poniedziałek i piątek uczestnicy ferii, które odbywały się w Gminnym Ośrodku Kultury i Bibliotece spędzili w Kinie Helios. Dzieci obejrzały „Wiki i jej sekret” – film familijny o przygodach dziewczynki, która wychowuje wilcze szczenię, oraz „Sing 2” – film animowany , opowiadający o świecie zamieszkałym przez zwierzęta, które prowadzą teatr.

Drugi dzień ferii zimowych dzieci spędziły w Gminnej Bibliotece.  Warsztaty odbywały się w dwóch blokach tematycznych: plastycznym i literackim. Na zajęcia plastyczne pani Ania przygotowała dekorowanie dzbanków. Malowanie na szkle sprawiło wszystkim niemałą frajdę. Kolorowe karafki przydadzą się latem na orzeźwiające soki i owocowe kompoty.

Warsztaty literackie „Kajtusiowe opowieści” i „Wielcy wynalazcy i ich wynalazki”  poprowadziła pisarka- pani Monika Sawicka Kasprzak. Dzieci uczyły się i bawiły. Dla młodszych były zagadki, krzyżówki, rebusy. Dzieci po zajęciach wiedzą ,jak opiekować się psem, jak reagować w trudnych sytuacjach. Starsza grupa wie już wszystko na temat wynalazców i wynalazków. Pora zatem na działanie:)

Planowane warsztaty kulinarne w trzecim dniu ferii nie odbyły się ze względu na pandemię. Zamiast nich dzieci uczestniczyły w zajęciach rękodzielniczych. Projektowały wzory na plecaki, a następnie  malowały specjalnymi farbami. Kolorowe kwiaty, motyle, smoki, samochody, postaci z bajek a nawet słodkie babeczki na plecakach, które będą towarzyszyły dzieciom w czasie wycieczek.

A jak zajęcia w bibliotece, to i spotkanie z książką. Dzieci czytały i słuchały   pięknych legend: ,,Czarne i czerwone kamienie” oraz ,,Miasto pod wodą”. Mamy nadzieję, że  młodsi i starsi będą często odwiedzać gminną bibliotekę.

Kolejny dzień ferii zimowych w Gminnym Ośrodku Kultury i Bibliotece.

Uczestnicy dwóch grup młodszej i starszej wykazali się ogromną wyobraźnią projektując i ozdabiając swoją maskę karnawałową. Dużo radości sprawił dzieciom wspólny taniec, zabawy przy muzyce, zabawy z chustą animacyjną i gra na instrumentach perkusyjnych. Wspólnie spędzony czas minął wszystkim bardzo szybko.