🍓4 czerwca odbył się „Ekologiczny piknik rodzinny – Dzień Truskawki”. Najmłodsi uczestnicy mieli okazję obejrzeć spektakl ekologiczny „Brzydkie Kaczątko” w wykonaniu aktorów Teatru Ależ Gustawie! Następnie scena należała do artystów prezentujących wiersze i piosenki. Rozstrzygnięto konkursy: wiedzy ekologicznej oraz plastyczny pn. „Ekozabawka”. Odbył się także pokaz mody vintage. Wystąpiła Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobrem oraz Koło Gospodyń Wiejskich „Dobrzynianki” z Dobrego. W uroczystości wziął udział m.in. Daniel Milewski Poseł na Sejm RP, Agnieszka Kiljańczyk – Dyrektor Wydziału Zamiejscowego w Siedlcach Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Uczestników przywitał Wójt Gminy Dobre Tadeusz Gałązka oraz Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Dobrem Edyta Karczewska – Brzost. Imprezę poprowadziła Natalia Leszczyńska – Dyrektor GOKiB w Dobrem. Wśród wystawców zaprezentowały się m.in. koła gospodyń wiejskich z terenu naszej gminy: “Rynianki” z Ryni, “Głęboczanki” z Głęboczycy, “Czarnuszki” z Czarnogłowia, “Dobrzynianki” z Dobrego oraz “Dobre Babki” z Modecina.
Ekologiczny Piknik Rodzinny DZIEŃ TRUSKAWKI dofinansowany jest z Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie
Patronat HONOROWY:
Maria Koc – Senator RP
Poseł Daniel MILEWSKI
Anna Moskwa – Ministerstwo Klimatu i Środowiska
Organizator wydarzenia: Zespół Szkolno – Przedszkolny w Dobrem

tablica z logiem WFOŚiGW
Accessibility