Na obrazku jest grupa osób, w tym dzieci, które zwiedzają wystawę muzealną. Osoby obserwowane przez inspektorów szklanych gablotach, podczas gdy inni przechodzą wokół lub siedzą; jest dobrze oświetlone z artefaktami na ścianach i postumentach.

W tym roku Muzeum Konstantego Laszczki w Dobrem zorganizowało:

• zwiedzanie wystawy stałej z audioprzewodnikami /treść nagrań została opracowana przez wieloletnią kustosz panią Jadwigę Grzendę/
  • projekcję filmu „Gminne Legendy na Dobrzańskiej Scenie” /https://www.youtube.com/watch?v=UqQSHjVqerU/
  • udostępnienie archiwalnej prasy dotyczącej rzeźbiarza Konstantego Laszczki, procesu tworzenia muzeum, działań Jana Zycha oraz Społecznego Komitetu Powstania Muzeum w Dobrem.

Uczestnicy zwiedzili także:

• Kościół pw. Św. Mikołaja Biskupa w Dobrem, z przewodnikiem księdzem wikariuszem Pawłem Sasinem
  • cmentarz parafialny, pod opieką Krzysztofa Laskowskiego z Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Dobrzańskiej

Na parkingu obok Muzeum Konstantego Laszczki zorganizowano:

• „Muzyczną Niespodziankę”, czyli zespół uczniów z Liceum Ogólnokształcącego im. Polskiej Macierzy Szkolnej w Mińsku Mazowieckim, z solistką Gabrielą Miąskiewicz na czele
  • kawiarenkę bibliotecznego koła wolontariatu „Dzik”
  • konkurs KRUS.

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Dobrzańskiej przygotowało wystawę “Gmina Dobre w Fotografii”, a OSP Dobre zaprosiło do swojej siedziby, gdzie można było obejrzeć: archiwalne fotografie, sztandary, eksponaty strażackie.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich zwiedzających oraz organizatorów wydarzenia! Wyjątkowe podziękowania należą się także niezastąpionym wolontariuszom. Ich praca i pomoc okazała się nieoceniona. Dziękujemy!