W sobotę w Gminnym Ośrodku Kultury i Bibliotece w Dobrem odbył się pierwszy wykład w ramach Uniwersytetu Dobrego Wieku. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Koło Gospodyń Wiejskich „Ulijanki” w ramach projektu „Dobre Kamyczki – podaj dalej!”. Wykład poprowadził Dawid Kairos Muszkiet – szkoleniowiec i specjalista w zakresie komunikacji i rozwoju kompetencji społecznych.
Podczas wydarzenia uczestnicy wzięli udział w szkoleniu poświęconym podstawom bezpieczeństwa, które zostało przeprowadzone we współpracy z druhami Ochotniczej Straży Pożarnej w Rudzienku. Omówiono zasady reagowania w sytuacjach zagrożenia oraz postępowania podczas pożaru. W drugiej części spotkania odbył się warsztat pt. „Zrozum mnie dobrze”, prowadzony przez Dawida Kairosa Muszkieta. Zajęcia miały charakter praktyczny i obejmowały ćwiczenia w małych grupach, które pomogły uczestnikom lepiej zrozumieć zasady efektywnej komunikacji, aktywnego słuchania i budowania relacji z innymi.
Organizatorzy wyrazili podziękowanie wszystkim uczestnikom za zaangażowanie, druhom z OSP Rudzienko za merytoryczny wkład w część szkoleniową oraz członkiniom Koła Gospodyń Wiejskich „Ulijanki” za inicjatywę i energię w realizacji przedsięwzięcia.
Projekt został dofinansowany ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach rządowego programu wsparcia organizacji pozarządowych „Moc Małych Społeczności”, realizowanego przez Stowarzyszenie Europa i My, Stowarzyszenie BORIS, Stowarzyszenie SOKIAL oraz Fundację Fundusz Współpracy.







