Zwracam się do Państwa o pomoc finansową i materialną.

Kamieniec Ząbkowicki to gmina należącą do powiatu ząbkowickiego w woj. dolnośląskim, na terenie którego Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 16 września 2024 roku wprowadzono stan klęski żywiołowej spowodowanej przez powódź.

Wielka woda dokonała kolejny raz zniszczeń wielu domów, mieszkań, infrastruktury publicznej m.in. niedawno wyremontowanego budynku – jedynego przedszkola na terenie gminy, hali sportowej, sali gimnastycznej, boisk sportowych, placów zabaw oraz infrastruktury drogowej paraliżując codzienne funkcjonowanie.

Po tygodniowej przerwie przywrócono zajęcia szkolne, pomimo tego, że w budynku szkoły podstawowej nie ma ogrzewania i ciepłej wody. Nie ma również możliwości przeprowadzania lekcji wychowania fizycznego, gdyż w wyniku powodzi zalana została hala sportowa na której odbywały się zajęcia w- f oraz sala sportowa, która stanowiła uzupełnienie dla przeprowadzania
zajęć wychowania fizycznego.

Sytuacja jest dramatyczna. Straty są ogromne, a potrzeby jeszcze większe.

Proszę o pomoc. Każda wpłata jest na wagę ZŁOTA.

Do walki ze skutkami powodzi utworzone zostało konto, na które można dokonywać wpłat.
Zapewniam, że środki zostaną przeznaczone wyłącznie na pokrycie szkód spowodowanych przez powódź.
Właściciel rachunku:
Gmina Kamieniec Ząbkowicki
ul. Ząbkowicka 26
57-230 Kamieniec Ząbkowicki
Numer rachunku: 44 9533 0004 2001 0521 1557 0071
Tytuł wpłaty: „Darowizna na realizację zadań własnych Gminy”

Sylwester Kowal Burmistrz Kamieńca Ząbkowickiego

Więcej informacji na stronie gminy Kamieniec Ząbkowicki: