Członkowie Związki Piłsudczyków w mundurach

5 grudnia w Dobrem obchodzono 154. rocznicę urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego. Organizatorami uroczystości był Wójt Gminy Dobre oraz Związek Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej Okręg Wschodnio-Mazowiecki z Prezesem Związku Piłsudczyków RP płk. zw. Ignacym Wieczorkiem na czele. Obchody rozpoczęto uroczystą zbiórką i Mszą Św. odprawioną w kościele parafialnym w Dobrem. Następnie złożono kwiaty oraz zapalono znicze pod pomnikiem Marszałka. Kolejny punkt spotkania odbył się w sali widowiskowej OSP Dobre, gdzie dokonano przyjęcia nowych członków, przyznano awanse i odznaczenia Związku Piłsudczyków RP Okręgu Wschodnio – Mazowieckiego. Z rąk Prezesa Związku Piłsudczyków RP płk. zw. Ignacego Wieczorka oraz Wójta Gminy Dobre Tadeusza Gałązki Medal 100-lecia Bitwy Warszawskiej Cudu nad Wisłą odebrała m.in. Senator RP Maria Koc oraz Kinga Gromulska – Kosińska i Waldemar Kosiński. Z kolei awans na stopień podpułkownika otrzymał m.in. Wójt Gminy Dobre Tadeusz Gałązka, na stopień majora z terenu gminy Dobre awans otrzymali Piotr Chmielewski Zastępca Wójta oraz Romuald Pełka mieszkaniec Wólki Kobylańskiej. Całość uroczystości uświetnił koncert Orkiestry Dętej OSP w Dobrem z dyrygentem Marianem Janiakiem oraz opiekunem Janem Dzienisem na czele.