W dniu 24 lutego br.odbył się trzeci międzygminny turniej sołtysów z gmin Dobre -Jakubów -Stanisławów . Tegorocznym gospodarzem była gmina Stanisławów. Turniej zorganizowano w przepięknej sali sportowej w Pustelniku.

Gminę Dobre reprezentowali sołtysi z sołectw: Brzozowica – Emilia Sitnicka, Głęboczyca -Patrycja Wielgo, Wólka Czarnogłowska – Agnieszka Kiliańska, Dobre I – Zbigniew Czapski, Rakówiec – Wojciech Bogucki, Rudno – Dominik Błażejczyk, Wólka Kokosia – Sławomir Bielicki. Pięciu pierwszych sołtysów stanowiło skład podstawowy drużyny, dwóch pozostałych to zawodnicy rezerwowi. Należy podkreślić, że pięcioro sołtysów to nowo wybrani przedstawiciele samorządu wiejskiego w ostatnich wyborach sołeckich.

Turniej składał się z ośmiu konkurencji zaczynając od szukania monet w zbożu kończąc na odgadywaniu sołtysowych kalamburów poprzez: rzut ziemniakiem do wiadra ,powożenie „żywym wozem”, sołecką gościnę ,bieg z jajkiem na łyżce między pachołkami i ubijane piany z białek, gol zakręconego sołtysa i bieg sztafetowy.

Dobrzańska drużyna okazała się nie do pokonania w sześciu konkurencjach , jedynie w dwóch konkurencjach drużyny sąsiednich gmin były nieznacznie szybsze.

Do rywalizacji zagrzewała publiczność, najliczniejszą i najgłośniejszą grupę stanowili mieszkańcy gminy Dobre.

W ostatecznej kwalifikacji gmina Jakubów zajęła III miejsce , gmina Stanisławów II miejsce , gmina Dobre miejsce PIERWSZE .

Wójt Gminy Dobre Tadeusz Gałązka, dziękuje za gościnę gospodarzom tegorocznego turnieju, szczególnie Pani Wójt Kindze Sosińskiej, wszystkim pozostałym uczestnikom: sołtysom i publiczności.

Serdecznie podziękowania i gratulacje Wójt Gminy składa zwycięskiej drużynie:

sołtysom z GMINY DOBRE

Organizatorem kolejnego turnieju będzie gmina Jakubów. Do zobaczenia za rok.