Wakacje, znów będą wakacje,
Na pewno mam rację wakacje będą znów!
Śpiewa zespół OT.TO, wakacje dopiero się skończyły a najmłodsi już czekają na kolejne. Zapewne niektórzy z nich zastanawiają się jakie wakacyjne atrakcje przygotuje w tym roku Gminny Ośrodek Kultury. Bo uczestnicy naszych wakacyjnych warsztatów, dobrze wiedzą, że nie trzeba wcale daleko wyjeżdżać, żeby świetnie się bawić.
Tradycyjnie, także w 2017 roku Gminny Ośrodek Kultury na początku wakacji zorganizował zajęcia dla dzieci. W programie był wyjazd do kina, wycieczka do zamku w Liwie, warsztaty rękodzielnicze – w tym roku uczestnicy tworzyli przepiękne wizerunki koni na szkle. Młodsza grupa zrobiła także zwariowane kukiełki, a starsza miała czas na zabawy integracyjne. Ale to nie wszystko, nie można zapomnieć o „piżama party”, które naprawdę odbyło się wieczorową porą i oczywiście o wycieczce po Gminie Dobre. Pan organista opowiedział nam o tym jak działają kościelne organy, mogliśmy ich posłuchać i zobaczyć z bliska. Pani Jadwiga Grzęda, kustosz muzeum, opowiedziała o rynku w Dobrem i oczywiście o życiu i twórczości Konstantego Laszczki . Byliśmy także na cmentarzu, ale chyba najciekawsza okazała się wizyta w urzędzie Gminy Dobre i rozmowa z Panem wójtem Tadeuszem Gałązką. Na koniec zmęczeni spacerowaniem uczestnicy zjedli przepyszną pizzę.
A czym Gminny Ośrodek Kulrury zaskoczy nas w przyszłym roku? Dowiemy się już w lipcu!

Marta Bodecka

26.06.17 Wyjazd do kina na film ” Smerfy: Poszukiwacze zaginionej wioski”

27.06.2017 Warsztaty w Zbrojowni w Liwie

28.06.2017 Wyjazd do kina na film „Auta”

29.06.2017 „Poznajemy naszą miejscowość”

30.06.2017 Zajęcia rękodzielnicze w Bibliotece