Miejscowość Pokrzywnik wzbogaciła się o siłownię plenerową oraz plac zabaw. Oficjalnego przecięcia wstęgi dokonali Wójt Gminy Dobre Tadeusz Gałązka i Sołtys wsi Pokrzywnik Jadwiga Wąsak. W uroczystości udział wzięli także Z-ca Wójta Piotr Chmielewski, Sekretarz Gminy Marcin Sitnicki, Skarbnik Gminy Elżbieta Gadomska oraz dzieci i dorośli z Pokrzywnika i innych sąsiednich miejscowości. Łączna liczba gości to ok. 150 osób. Na spotkaniu nie zabrakło ciepłych słów, podziękowań. Do dyspozycji gości był gminny namiot, balony z helem, grochówka, przekąski z grilla, sałatki, ciasta, słodycze, galaretki i wiele, wiele innych domowych i swojskich specjałów. Zabawa pod chmurką trwała do późnych godzin.
Plac zabaw i siłownia plenerowa w Pokrzywniku powstawały niemal trzy lata. Działka była zachwaszcza. Mieszkańcy w czynie społecznym dokonali jej oczyszczenia, a gminnym sprzętem wykonano wszelkie prace ziemne. Dzięki współpracy Wójta Gminy i mieszkańców powstał obiekt cieszący oko, gromadzący dzieci, młodzież i dorosłych z okolicznych miejscowości. Mieszkańcy Pokrzywnika zbudowali drewnianą altankę, z ławkami i stołem. Teren altany i jej otoczenie wraz z miejscem na grilla i stojakiem na rowery został utwardzony kostką brukową. Siłownia plenerowa została wyposażona w rower, surfer, twister, biegacz i orbitrek. Dla dzieci przewidziano podwójną huśtawkę, wieżę krzyżakową ze zjeżdżalnią, ścianką wspinaczkową, czteroosobową karuzelę, huśtawkę typu gniazdo, linę tarzana, tyrolkę, piaskownicę, drewniany domek oraz bujak na sprężynie. Do dyspozycji młodzieży i dorosłych jest betonowy stół do tenisa stołowego, boisko do piłki siatkowej i badmintona, ławka bujana oraz dwie ławki ogrodowe w cieniu egzotycznego platana.
Urządzenia sfinansowane zostały głównie z funduszu sołeckiego oraz programu OSA – Otwarte Strefy Aktywności. Wiele prac wykonano we własnym zakresie, a w trakcie powstawania obiektu swoją pomoc zaoferowało wiele życzliwych osób.