W niedzielę 18 lutego w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Dobrem odbyły się Halowe Mistrzostwa Ziemi Dobrzańskiej. Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objął p. Tadeusz Gałązka – Wójt Gminy Dobre. Do rywalizacji sportowej przystąpiło 12 drużyn podzielonych na 2 grupy. Do ścisłego finału awansowało 3 drużyny: Magic Boyz, Cokolwiek i Wólka Kobylańska. Jako ciekawostkę należy podać, że wszystkie zespoły wywodziły się z Gminy Dobre.

Po zaciętej rywalizacji w grach finałowych końcowa klasyfikacja wyglądała następująco:
1) Magic Boyz
2) Wólka Kobylańska
3) Cokolwiek

Skład zwycięskiej drużyny tworzyli:
Marcin Gadomski, Konrad Janicki, Rafał Michalak, Jakub Rastawicki, Kacper Rastawicki, Sebastian Sobótka, Kamil Wasilewski i Dawid Wojdyna.

Wyróżnieni zostali również najlepsi zawodnicy:
1) Piotr Dobosz z Wólki Kobylańskiej otrzymał tytuł MVP
2) Adam Kąkol z Cokolwiek został najlepszym strzelcem
3) Rafał Michalak z Magic Boyz natomiast najlepszym bramkarzem.

Finaliści oraz najlepsi zawodnicy zostali uhonorowani okolicznościowymi medalami oraz pucharami. Nagrody zwycięskim ekipom wręczyli p.Tadeusz Gałązka – Wójt Gminy Dobre oraz p. Piotr Chmielewski – V-ce Wójt Gminy Dobre.

Serdecznie dziękuję Gminie Dobre na czele z p. Wójtem i z p. V-ce Wójtem za wsparcie w organizacji turnieju.
p. Dyrektorowi Wojciechowi Rastawickiemu oraz personelowi Szkoły Podstawowej w Dobrem dziękuję za udostępnienie obiektu i pomoc organizacyjną.
Podziękowania kieruję także do uczestników, kibiców oraz sędziów.

Już teraz zapraszam na kolejne wydarzenia sportowe w Gminie Dobre.

Opracowanie:
Jarosław Wielądek