Dnia 12.01.2020 r. pierwszy raz w gminie Dobre zorganizowano Spotkanie Noworoczne , w którym uczestniczyli seniorzy, osoby samotne, niepełnosprawne i chore. Spotkanie odbyło się z inicjatywy Wójta Gminy Dobre Pana Tadeusza Gałązki. W uroczystości wzięło udział ok. 150 osób. Wśród licznie przybyłych gości była obecna Pani Maria Koc – senator RP, Pani Janina Ewa Orzełowska – Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego, Ksiądz Grzegorz Chojnicki – Proboszcz Parafii p.w. Mikołaja Biskupa w Dobrem, Ksiądz Michał Skierkowski oraz włodarze sąsiednich gmin: Pani Kinga Sosińska – Wójt Gminy Stanisławów, Pan Bogusław Dziedzic -Zastępca Wójta Gminy Jakubów wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Jakubów – Pan Krzysztofem Domańskim. Obecny był Pan Wójt Tadeusz Gałązka, Zastępca – Pan Piotr Chmielewski oraz Przewodniczący Rady Gminy Dobre – Pan Waldemar Szymański. Przybyli także radni rady gminy i powiatu, dyrektorzy instytucji, prezesi i przedstawiciele stowarzyszeń, ochotniczych straży pożarnych, kół gospodyń wiejskich z terenu gminy Dobre i wiele innych gości.
Dzieci i młodzież z Gminnego Ośrodka Kultury w Dobrem zachwyciły występem, orkiestra dęta OSP zagrała tradycyjne kolędy oraz współczesne świąteczne melodie, natomiast zwycięzcy powiatowego konkursu „Korowód Kolędowy” – grupa pokoleniowa „Bez nazwy” zaprezentowała wspaniały występ, opowiadając historię współczesnej rodziny.
Spotkanie zostało przygotowane przez pracowników Urzędu Gminy, GOPS oraz GOK. Panie z KGW Czarnogłów, Dobre, Mlęcin, Rudzienko przygotowały przepyszne pierogi oraz ciasta, panie z kuchni ZSP w Dobrem zaserwowały smaczne flaczki, a OSP Dobre udostępniła salę widowiskową. Przy współpracy wielu osób udało się zorganizować wspaniałe wydarzenie, które na pewno pozostanie w pamięci przybyłych gości i wpisze się w kalendarz imprez w Gminie Dobre.