9 lutego 2018 roku w Wólce Kokosiej miała miejsce wyjątkowa i wzruszająca uroczystość.

W tym dniu rozpoczął świętowanie swoich setnych urodzin mieszkaniec tej miejscowości  Pan Michał Ziemiańczuk urodzony 10.02.1918 roku.

Z tej okazji w domu Dostojnego Jubilata odbyło się uroczyste spotkanie, na które przybyli niecodzienni goście: Wójt Gminy Dobre Tadeusz Gałązka, Przewodniczący Rady Gminy Waldemar Szymański, Zastępca Wójta Piotr Chmielewski, Sekretarz Urzędu Gminy Iwona Księżopolska i Kierownik USC Danuta Rawska. Obecni byli także członkowie rodziny Jubilata razem z nim mieszkający. Jako pierwszy życzenia Jubilatowi złożył Wójt Gminy. Do życzeń dołączyli się także pozostali goście, przekazując kwiaty, upominki oraz okolicznościowy tort. Kolejne gratulacje, życzenia i list gratulacyjny Jubilat otrzymał od Premiera Rządu RP Pana Mateusza Morawieckiego.

W towarzystwie najbliższej rodziny i gości, Jubilat tradycyjnie zdmuchnął świeczki na torcie, a za jego zdrowie wzniesiono toast i odśpiewano „200 lat”. Pan Michał nie krył wzruszenia, przybycie tak wielu gości było dla  niego miłym zaskoczeniem, a zarazem wielkim przeżyciem.

Życzymy Panu Michałowi długich lat życia w zdrowiu i szczęściu rodzinnym.