Życzenia ciepła – dzięki ludzkiej życzliwości,
odrobiny światła w mroku – dzięki szczeremu uśmiechowi,
radości w smutku – dzięki ludzkiej miłości
i nadziei na lepsze jutro w chwilach niepokoju.

W dniu 14 marca 2018r. setną rocznicę urodzin świętowała mieszkanka Jaczewka Pani Irena Roguska.

Życzenia Dostojnej Jubilatce przesłał między innymi Premier polskiego rządu, a osobiście przekazali władze samorządowe gminy Dobre oraz przedstawiciel Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego placówki w Mińsku Mazowieckim kierownik Marcin Pietrusiński.

Stuletnią mieszkankę gminy odwiedził Wójt Tadeusz Gałązka, który przekazał na ręce życzenia, kwiaty i upominki. Włodarzowi towarzyszyli sekretarz Urzędu Gminy Iwona Księżopolska i Danuta Rawska kierownik Urzędu Stanu Cywilnego.

Irena Roguska urodziła się 14 marca 1918 r. w Zawadach, wdowa po Edmundzie, który przez wiele lat był sołtysem wsi Jaczewek. Urodziła i wychowała 2 synów i 3 córki, doczekała 8 wnuków, 10 prawnuków, 3 praprawnuków. Jest drugą z najstarszych mieszkańców gminy Dobre. Prawie cała rodzina przybyła na tą wyjątkową i niecodzienną uroczystość. Dostojna Jubilatka gratulacje i życzenia przyjmowała już od samego rana od swoich najbliższych. Przygotowano uroczyste przyjęcie, na którym nie zabrakło pysznego tortu i świeczek, które pani Irena bez problemu zdmuchnęła za pierwszym razem. Wzniesiono toast szampanem i odśpiewano gromkie „200 lat”.

Dziś 100-latka może liczyć na opiekę i wsparcie najbliższej rodziny, która pomaga jej w codziennym życiu. Szanownej Jubilatce życzymy zadowolenia z każdego nowego dnia oraz przeżycia w zdrowiu i szczęściu rodzinnym.