W niedzielę 2 czerwca 2019 roku odbyła się kolejna sportowa impreza, zorganizowana przez Wójta Gminy Dobre oraz Gminny Ośrodek Kultury. W tym roku trasa prowadziła przez Dobre-Rudzienko-Grabniak-Poręby Nowe-Wolkę Kokosią – Rynię – Dobre. W rajdzie wzięło udział 250 osób. Wśród cyklistów byli mieszkańcy gminy Dobre, a także Mrozów, Warszawy, Mińska Mazowieckiego, Grudziądza, Stanisławowa.
Oprócz przejazdu przez malownicze tereny dla uczestników rajdu zaplanowano postój na terenie OSP Rynia. Wójt Gminy zapewnił cyklistom przysmaki z grilla, ciasto oraz napoje

Podczas całej imprezy nad bezpieczeństwem oraz zdrowiem rowerzystów czuwali strażacy z jednostek gminy: Rudzienko, Dobre, Poręby Nowe, Brzozowica oraz Ryni.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspólną zabawę. Gratulujemy, szczególnie najmłodszym pokonania 19 km trasy w ten wyjątkowy, ciepły dzień. Do zobaczenia na kolejnych szlakach rowerowych!