We wtorek, 17 stycznia 2017 r. o godz. 14.00, na placu przed Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim odbyła się uroczysta zbiórka z okazji  przekazania i poświęcenia samochodu ratowniczo gaśniczego  min. do OSP Rudzianko.

Nasza jednostka z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rudzienku otrzymała kluczyki do średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego na podwoziu Renault Midlum, z napędem 4×4, zbiornikiem na wodę o pojemności 2500 litrów, autopompą o wydajności 1600 litrów na minutę i zbiornikiem na środek pianotwórczy o pojemności 250 litrów.

Przekazanie samochodu jest dla gospodarza Gminy Wójta Tadeusza Gałązki oraz strażaków z OSP Rudzienko niezwykle ważnym wydarzeniem. Gdyż to dzięki strażakom nasza społeczność może żyć i rozwijać się w poczuciu bezpieczeństwa, a od dziś i strażacy będą bezpieczniejsi oraz pewniejsi, że w drodze do zdarzenia nie będzie awarii samochodu, że dojadą na czas, gdyż w chwili zagrożenia życia i mienia, to zawsze jako pierwsi meldują się strażacy ochotnicy z jednostek OSP

Strażacy Ochotnicy są wzorem bezinteresownego służenia wspólnemu dobru, ratują nasze mienie i zdrowie. Stoją na straży ludzkich domostw, chronili i chronią dorobek wielu pokoleń naszej małej Ojczyzny, a ten dla nas nowy samochód, który otrzymała OSP Rudzianko jeszcze w większym stopniu przyczyni się do zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom, a strażakom do bardziej profesjonalnego prowadzenia akcji ratowniczo gaśniczych.

Lecz nie było by tego samochodu gdyby nie ludzie dobrej woli, którzy pomogli w jego pozyskaniu.

Słowa podziękowania należą się:

  • Pani Marii Koc – Wicemarszałek Senatu RP,
  • st. bryg. Jarosławowi Kurek – Mazowieckiemu Komendantowi Wojewódzkiemu PSP,
  • st. bryg. Jarosławowi Ufnal – Komendantowi Powiatowej PSP w Mińsku Maz.,
  • Tadeuszowi Gałązce – Wójtowi Gminy Dobre,
  • Prezesowi gminnemu OSP Panu Kosim Jan.

Strażakom OSP Rudzianko gratulacje z otrzymania samochodu oraz podziękowania za dotychczasową służbę, aby ten nowo pozyskany samochód, który dziś staje się waszą własnością przyniósł wiele satysfakcji z wypełnienia ważnej społecznej roli i niech Święty Florian prowadzi Was Strażaków przez kolejne lata służby.