Znakomici goście, duma, podziękowania oraz mecze – tak w niedzielę 29 września Gmina Dobre świętowała otwarcie kompleksu boisk przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Dobrem. Spotkanie rozpoczęło się towarzyskim meczem UKS Dobre z GUKS Korytnica, który zakończył się wynikiem 1:1. Następnie odbyło się oficjalne przecięcie wstęgi oraz poświęcenie kompleksu boisk. Wśród gości znaleźli się senator RP Maria Koc, dyrektor Departamentu Edukacji Publicznej i Sportu – Mirosław Krusiewicz, posłowie: Teresa Wargocka, Daniel Milewski, Czesław Mroczek. Udział w uroczystości wzięli także przedstawiciele władz samorządowych i instytucji, radni gminy, sołtysi, przedsiębiorcy oraz mieszkańcy. W przemówieniu Wójt Tadeusz Gałązka podkreślił znaczenie sportu w życiu dzieci i młodzieży oraz ważną rolę dorosłych w kształtowaniu prawidłowych nawyków najmłodszych. -To my pokazujemy ścieżki. My stanowimy przykład i powinniśmy dbać o rozwój kultury fizycznej młodego pokolenia. Tym bardziej cieszę się, ze stworzyliśmy warunki do wszechstronnego rozwoju młodzieży w sferze sportowej. Spotkanie zakończył wewnętrzny sparing drużyny Nojszewianka Dobre, który zakończył się wynikiem 5:3 dla drużyny żółtej. Historyczną pierwszą brankę strzelił Jakub Gizicki.