Szanowni Państwo,
Mamy przyjemność poinformować, że Zuzanna Bodecka, reprezentantka naszej Gminy, powiatu mińskiego i województwa mazowieckiego, zdobyła 2 miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym w Legnicy, organizowanym przez PTTK.
Zuzanna przygotowała dwa wystąpienia: podczas przesłuchań eliminacyjnych opowiedziała o życiu i twórczości Konstantego Laszczki, przyczyniając się do promocji naszego miejscowego artysty. W ścisłym finale natomiast Zuzia wzruszyła słuchaczy opowieścią o wspomnieniach swojej babci, które dotyczyły głownie Żydów z Dobrego. Jury natomiast najbardziej doceniło trzy minutowe wystąpienie improwizacyjne, które jest najlepszym dowodem na krasomówczy kunszt, ponieważ uczestnicy wygłaszają mowę na wylosowany temat, bez przygotowania. Zuzi serdecznie gratulujemy i cieszymy się, że znów o Gminie Dobre usłyszała cała Polska!