W dniu 16 września 2018 roku odbył się IV Międzygminny Rajd Rowerowy Gmin Dobre, Jakubów i Stanisławów. Wszystkich uczestników rajdu startujących z miejscowości Dobre na placu głównym przed kościołem przywitała uroczyście Pani Dyrektor GOK , po czym o godz. 13:00 cały peleton wyruszył w stronę Brzozowicy, Walentowa, Antoniny, Duchowa, Rudna, Wólki Czarnogłowskiej i pomyślnie zakończył się w miejscowości Czarnogłów, gdzie czekały na przybyłych różne atrakcje. Podczas jazdy nad bezpieczeństwem naszych rowerzystów bacznie czuwali strażacy oraz funkcjonariusze policji. Na terenie placu OSP Czarnogłów wszystkich uczestników rajdu z trzech gmin miłym akcentem przywitał Wójt Gminy Dobre – Pan Tadeusz Gałązka wraz ze swym Zastępcą – Panem Piotrem Chmielewskim. Przyjezdni mogli częstować się ciepłą grochówką, kiełbaską z grilla oraz pysznym, świeżym ciastem. Następnie rozpoczęto ciekawe konkurencje, w których mogli wziąć udział dzieci, kobiety oraz mężczyźni. Na zakończenie udanej imprezy Pan Wójt Gminy Dobre zaprosił uczestników do pobliskiej remizy OSP na krótką zabawę taneczną.

To już ostatni w tym roku rajd rowerowy, ale mamy nadzieję, iż dzięki mieszkańcom z naszej gminy i sąsiednich gmin będziemy mogli w przyszłości kontynuować tę miłą integrację, którą fundują nam nasi wspaniali włodarze.

Przygotowała: Monika Sitnicka