We wtorek 28 maja br. w Urzędzie Gminy odbył się I Gminny Konkurs Matematyczny. W konkursie uczestniczyło 19 uczniów z kl. VI-VII ze wszystkich szkół podstawowych z terenu gminy Dobre. Uczestnicy rozwiązywali test, przygotowany przez nauczycieli. Po matematycznych zmaganiach, uczniowie udali się na przerwę, którą spędzili w Muzeum Konstantego Laszczki. Po dodatkowym etapie, wyłaniającym zwycięzcę miejsca III, nastąpiło ogłoszenie wyników. Każdy uczestnik otrzymał dyplom oraz upominek, a ich wręczenia dokonali: Pan Wójt Tadeusz Gałązka oraz Pan Wice Wójt Piotr Chmielewski.

Laureatami I Gminnego Konkursu Matematycznego dla uczniów kl. VI-VII zostali:

I msc – Aleksander Walewski, uczeń ZSP w Dobrem
II msc – Bartosz Płochocki, uczeń ZSP w Dobrem
III msc – Kacper Zagrodzki, uczeń SP w Dropiu

Gratulacje! Wręczenie nagród odbędzie się 9 czerwca, podczas Dnia Truskawki.