Ferie zimowe w Gminnym Ośrodku Kultury w Dobrem rozpoczęte z wielkim…..apetytem!

Dzieci wzięły udział w warsztatach kulinarnych ,, Akademia smaku” i walczyły o tytuł ,, MasterChefa” pod czujnym okiem znakomitego kucharza i właściciela restauracji ,,Marcelowa Chata” – pana Marcina Skarżyńskiego.

Gospodarz przygotował dla uczestników zajęć listę wyzwań. Trzy grupy rywalizowały w konkurencjach kulinarnych w kategoriach: kanapki, sałatki i desery. Dzieci udowodniły, że potrafią! Wyczarowały fantastyczne kanapki w kształcie myszki, jeżyka, żaglowca. Kolorowe sałatki świadczyły o pomysłowości i kreatywności uczestników. Desery potwierdziły wyjątkowe zdolności młodych kucharzy. Truskawkowe koktajle, galaretki z owocami, babeczki z bitą śmietaną nie miały sobie równych. Wszystko było pięknie podane i udekorowane.

Kulinarne umiejętności oceniali : pani Elżbieta Gadomska- skarbnik Urzędu Gminy, pan Piotr Chmielewski- zastępca wójta Gminy Dobre, pani Mariola Chojecka – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i pan Marcin Skarżyński- gospodarz Marcelowej Chaty. Jurorzy mieli nie lada orzech do zgryzienia, wszystkie potrawy były pyszne i niepowtarzalne.

Tytuł ,,MasterChefa kanapki” przyznano zespołowi Cytryn, ,,MasterChefem sałatki” została grupa Śliwek, natomiast ,,MasterChefem deserów” mianowano brygadę Truskawek.

Uczestnicy warsztatów kulinarnych otrzymali dyplomy, pamiątkowe kubeczki oraz atrybut wzorowego kucharza- drewnianą chochlę.

Opracowała: Anetta Bodecka