Dnia 2 września 2018 roku na placu targowym w Dobrem odbyły się Dożynki Gminno- Parafialne. W przeciwieństwie do ubiegłych lat aura bardzo nam sprzyjała. Tak ważne święto uroczyście rozpoczęto o godzinie 12.00 Mszą Świętą w kościele pw. Św. Mikołaja Bp. W Dobrem. Następnie o godzinie 13.15 wyruszył Korowód Dożynkowy, w którym nie mogło zabraknąć przedstawicieli władzy samorządowej, radnych gminy, radnych powiatu, sołtysów, a także zaproszonych gości oraz oczywiście mieszkańców. Na pięknej, słonecznej scenie Pan Wójt Gminy Dobre- Tadeusz Gałązka, Zastępca Wójta- Pan Piotr Chmielewski oraz Przewodniczący Rady Gminy- Pan Waldemar Szymański uroczyście przywitali wszystkich uczestników dożynek, dzieląc się przy tym świeżo upieczonym chlebem dożynkowym. Podczas tak pogodnego święta plonów dzieci i dorośli mogli korzystać z wielu atrakcji tj. wesołe miasteczko, wystawy okolicznościowe czy też mała gastronomia i nie tylko. Na naszym placu mieszkańcy jak i zaproszeni goście mogli skosztować przepysznych owoców z miejscowego sadu naszego rolnika z Wólki Czarnogłowskiej.

Miłym i smacznym gestem Pana Wójta Tadeusza Gałązki i właścicieli Piekarnia-Cukiernia Gromulska była niespodzianka dla wszystkich uczestników dożynek w postaci dużego pięknego i przepysznego tortu upamiętniającego obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, ufundowany przez „Piekarnia-Cukiernia Gromulska” Pani Kingi Gromulskiej-Kosińskiej i Waldemara Kosińskiego – bardzo dziękujemy za wspaniałą, smaczną i piękną niespodziankę

A potem nastąpiło uroczyste krojenie tortu przez Gospodarza Naszej Gminy Pana Wójta Tadeusza Gałązkę i fundatora Pana Waldemara Kosińskiego, tort był tak duży (100 cm x 200 cm) że dla nikogo nie zabrakło . Jak co roku na dobrzańskiej scenie mogliśmy podziwiać wspaniałą Orkiestrę Dętą przy OSP w Dobrem oraz zespół „Tęcza” składający się z Koła Emerytów i Rencistów w Dobrem. Nasz wcześniej wspomniany włodarz – Pan Tadeusz Gałązka wyłonił zwycięzców konkursu „Piękna zagroda wiejska 2018”. I tak oto:

– I miejsce zajęła Pani Agnieszka z Porąb Nowych

– II miejsce zajęła Pani Agnieszka z Walentowa

– III miejsce przypadło Pani Iwonie z Czarnocina.

Laureaci otrzymali nagrody w postaci bonów pieniężnych. Nasi najmłodsi uczestnicy tegorocznych dożynek mogli wziąć w bardzo ciekawym programie dla dzieci, bawiąc się i śpiewając z bohaterami ulubionych bajek: Myszka Miki, Minionki,. Ogromną atrakcją dla maluchów była możliwość zdobienia i malowania twarzy przez bardzo uzdolnione charakteryzatorki. Dzięki nim dzieci mogły poczuć się jak postaci z oglądanych bajek. W kolejnym konkursie „Najładniejszy Wieniec Dożynkowy” również wyłoniono trzech zwycięzców. A byli to:

– I miejsce zdobyło Koło Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Dobrem

– II miejsce zdobył Pan Tadeusz z Makowca Małego

– III miejsce zdobyła z dumą Szkoła Podstawowa im. Piotra Wysockiego w Dropiu.

Rozstrzygnięto także konkurs firmy Wienerberger, podczas którego laureatami były biorące w nim udział dzieci. Wyróżniono również dziewięć osób zasłużonych dla rolnictwa. Odznaczenia nadane przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi uroczyście wręczał Pan Tadeusz Gałązka z Panem Piotrem Chmielewskim. Następnie późnym popołudniem odbyły się koncerty wspaniałych i zdolnych artystów sceny muzycznej „THE POSTMAN BEATLESI Z POLKOWIC”, „CASANDRA”, „MIRAGE & YOKO” oraz „4EVER”. Publiczność była pod wrażeniem i wielu zostało do późnego wieczora, bawiąc się przy tanecznych hitach zespołu „HEROS”. I tak oto nasze święto Dożynkowe 2018 odbyło się w bardzo miłej, przyjaznej i ciepłej atmosferze, a dowodem na to były uśmiechnięte twarze uczestników, co było dla nas organizatorów największą nagrodą.

Serdeczne podziękowania składamy wszystkim mieszkańcom gminy i gościom za przybycie na tegoroczne dożynki

Bardzo gorące podziękowania Gospodarze Naszej Gminy składają również sponsorom za ofiarność i wsparcie finansowe naszej uroczystości

 1. WIENERBERGER
 2. LGD
 3. SIME Polska
 4. Cukiernia Gromulska
 5. TAR-POL Tomasz Jaworski
 6. Edyta Dziekańska
 7. Paweł Kozłowski
 8. FIRMONT
 9. Grupa Eko-Energia
 10. BGŻ BNP Paribas S.A
 11. Zalewski Seweryn
 12. Maja”
 13. PIAS-KAN
 14. Firma Transportowo Spedycyjna Wiechowski
 15. PROJEKTOR Włodzimierz Kamiński
 16. Witold Czerepiński
 17. Almix Alicja Bartnicka
 18. DOMET Zbigniew Zbrzezny
 19. BS Mińsk Maz
 20. Waldemar Szymański
 21. Barbara Owczarska TOPAZ
 22. Fantazja
 23. Stacja paliw ESTER
 24. Hanna Sadoch
 25. DODAR
 26. Zakład Prod-Usł Bagiński
 27. Jolanta i Jan Czerniawscy
 28. Marcelowa Chata„
 29. SKR Dobre
 30. Małgorzata Płochocka
 31. ARTMIX
 32. DUET
 33. BISROL Stosio
 34. Studio Fotograficzne
 35. Apteka Halina Kurman Gąsiorowska
 36. Mechanika Pojazdowa Mirosław Cyran
 37. Chojecki Walenty
 38. ART.-MONT Gontarz Artur
 39. Wulkanizacja Adam Cyran
 40. Krzysztof Laskowski
 41. Edward Antoszczyk FHU Janusz Rek Rudzienko
 42. Delikatesy Grażyna Paczkowska
 43. Wincenty Bartnicki
 44. Tadeusz Polkowski
 45. Janina Zaperta
 46. Szczepan Szczurowski
 47. Stanisław Gadomski
 48. LECH-TRAVEL Leszek Goźliński
 49. Katarzyna Piotr Jaczewski
 50. Kosmetyczka Miąskiewicz Sylwia
 51. Grażyna Zawadzka
 52. PUB Piwniczka
 53. Anna Żelazowska