Szanowni Państwo,
Z przyjemnością informujemy, że w lipcu tego roku na terenie Gminy Dobre odbędą się półkolonie, przeznaczone dla 28 uczniów klas IV-VIII. Półkolonie zostaną zrealizowane w ramach projektu pt. „A to Dobre!”, który otrzymał dofinansowanie z programu Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego „Lato w teatrze 2020” i jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Dofinansowanie zostało pozyskane przez Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Dobre we współpracy z Gminą Dobre i Gminnym Ośrodkiem Kultury, a także artystkami, które są pomysłodawczyniami i głównymi realizatorkami warsztatów.
Półkolonie odbędą się w dniach 29.06-12.07.2020 i będą miały formę warsztatów, podczas których uczestnicy będą mogli rozwinąć nie tylko umiejętności teatralne, ale przede wszystkim poznać swoją najbliższą okolicę i w końcu spotkać się z rówieśnikami! Będziemy pracować w plenerze, oraz w salach szkół podstawowych w Dropiu (29.06- 03.07) i w Dobrem (06.07- 12.07). Pokaz finałowy odbędzie się w Dobrem wieczorem 12.07.2020.

Podczas półkolonii będą przestrzegane wszelkie zalecenia i restrykcje związane z obecną sytuacją epidemiologiczną, które zostały publikowane na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej:https://www.gov.pl/web/edukacja/bezpieczny-wypoczynek-wytyczne-men-gis-i-mz

Rekrutacja rozpoczęta! Zapraszamy do udziału !!!

Regulamin rekrutacji oraz formularze do pobrania. W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o wiadomość e-mail na adres: atodobre@gminadobre.pl lub kontakt pod nrem tel. 513 037 562.

Załączniki:
Regulamin rekrutacji
Załącznik-1
Załącznik 2

LATO W TEATRZE to program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie,

realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego celem jest popularyzowanie pedagogiki teatralnej. Program składa się z konkursu grantowego na realizację dwutygodniowych warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży, szkoleń z zakresu pedagogiki teatru oraz artystyczno-edukacyjnych projektów objazdowych w namiocie cyrkowym.

W aktualnej 13. edycji programu dofinansowanie otrzymało 40 ośrodków z całej Polski – 17 organizacji pozarządowych i 23 samorządowe instytucje kultury.

Instytucje, które w poprzednich latach co najmniej trzykrotnie organizowały Lato w teatrze, mają za zadanie zrealizować projekt wspólnie z organizacją partnerską, która dotychczas nie brała udziału w programie. Ten moduł został nazwany Lato w teatrze +, a dofinansowanie przyznano 4 ośrodkom.

Autorskie warsztaty przygotowywane przez pedagogów i artystów są dla dzieci i młodzieży szansą na poznanie i samodzielne wykorzystanie teatralnego języka, a przede wszystkim na twórcze wyrażenie siebie i zabawę teatrem.

Więcej informacji na temat programu na:

www.latowteatrze.pl
www.facebook.com/programLatowteatrze
www.facebook.com/instytutteatralny

.c-alert-message.ogloszenie-biale.m-success { background-color: #fff; }