Maska, niby za pomocą magicznej różdżki, pozwala stać się na moment kimś innym. Nie bez powodu to właśnie ona używana jest jako emblemat teatru. Maska była podstawowym elementem stroju starożytnego greckiego aktora. Dawała widzom wskazówkę dotyczącą przedstawianej przez aktora postaci. Czwartkowe warsztaty poświęcone były tworzeniu masek. Ale emocji towarzyszących tej aktywności nie zasłaniała żadna z „masek”, były naturalne i krystalicznie prawdziwe!!!

LATO W TEATRZE to program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego celem jest popularyzowanie pedagogiki teatralnej. Program składa się z konkursu grantowego na realizację dwutygodniowych warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży, szkoleń z zakresu pedagogiki teatru oraz artystyczno-edukacyjnych projektów objazdowych w namiocie cyrkowym.

W aktualnej 13. edycji programu dofinansowanie otrzymało 40 ośrodków z całej Polski – 17 organizacji pozarządowych i 23 samorządowe instytucje kultury.

Instytucje, które w poprzednich latach co najmniej trzykrotnie organizowały Lato w teatrze, mają za zadanie zrealizować projekt wspólnie z organizacją partnerską, która dotychczas nie brała udziału w programie. Ten moduł został nazwany Lato w teatrze +, a dofinansowanie przyznano 4 ośrodkom.

Autorskie warsztaty przygotowywane przez pedagogów i artystów są dla dzieci i młodzieży szansą na poznanie i samodzielne wykorzystanie teatralnego języka, a przede wszystkim na twórcze wyrażenie siebie i zabawę teatrem.

Więcej informacji na temat programu na:

www.latowteatrze.pl
www.facebook.com/programLatowteatrze
www.facebook.com/instytutteatralny
Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Dobre
Gminna Biblioteka Publiczna w Dobrem
Muzeum Konstantego Laszczki w Dobrem