„Każda rzecz ukształtowana szlachetną myślą, uczuciem i ręką twórczą daje taką moc, że podbija ludzkie serca” – Konstanty Laszczka.

W środę uczestnicy warsztatów niczym profesor Laszczka tworzyli niepowtarzalne prace. Powstały odlewy stóp . A wszystko w okolicach Makówca Dużego, w otoczeniu pól, łąk, lasów, w towarzystwie śpiewających ptaków. Zupełnie, jak młody Kostek, który dawno temu rzeźbił przy Osownicy…

LATO W TEATRZE to program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego celem jest popularyzowanie pedagogiki teatralnej. Program składa się z konkursu grantowego na realizację dwutygodniowych warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży, szkoleń z zakresu pedagogiki teatru oraz artystyczno-edukacyjnych projektów objazdowych w namiocie cyrkowym.

W aktualnej 13. edycji programu dofinansowanie otrzymało 40 ośrodków z całej Polski – 17 organizacji pozarządowych i 23 samorządowe instytucje kultury.

Instytucje, które w poprzednich latach co najmniej trzykrotnie organizowały Lato w teatrze, mają za zadanie zrealizować projekt wspólnie z organizacją partnerską, która dotychczas nie brała udziału w programie. Ten moduł został nazwany Lato w teatrze +, a dofinansowanie przyznano 4 ośrodkom.

Autorskie warsztaty przygotowywane przez pedagogów i artystów są dla dzieci i młodzieży szansą na poznanie i samodzielne wykorzystanie teatralnego języka, a przede wszystkim na twórcze wyrażenie siebie i zabawę teatrem.

Więcej informacji na temat programu na:

www.latowteatrze.pl
www.facebook.com/programLatowteatrze
www.facebook.com/instytutteatralny
Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Dobre
Gminna Biblioteka Publiczna w Dobrem
Muzeum Konstantego Laszczki w Dobrem